İbrahim Çeçen Vakfı Burs Başvuruları Eylül’de Başlayacak!

ibrahim-cecen-vakfi-bursuBu sene IC İbrahim Çeçen Vakfı başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine geri ödemesiz burs verilecek.

Ağrı‘lı iş adamı İbrahim Çeçen, IC İbrahim Çeçen Vakfı adı altında başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine verecek. Vakıf, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencisi dışında bu yıl yeni burs kaydı almayacaktır.

Burs almak için başvuran öğrencilerin hangi koşulları taşıması gerektiği, başvuru için gerekli belgeler ve başvuru tarihleri, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğü tarafından duyurulacaktır. İlan edilen tarih aralığında, istenilen evraklar, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı birimine elden teslim edilecektir.

Başvuruda bulunan öğrenciler, üniversite tarafından değerlendirilerek, bursa hak kazananların listesi yine üniversite tarafından belirlenecektir. Yeni bursiyerlere IC İbrahim Çeçen Vakfı, öğrenimleri boyunca burs verecektir.

İbrahim Çeçen Vakfı Burs programının amacı, başarılı ve ihtiyacı olan öğrencilere, karşılıksız burs vererek, onların eğitim ve öğrenimlerini başarı ile tamamlamalarına ve ülkeye yararlı bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olmaktır. 2004 yılında kurulan Vakıf, bugüne kadar tüm Türkiye çapında 9000’e yakın gence burs vermiştir.

Burs başvuruları  Eylül ayında kabul edilecek. Başvuru formları için istenilen belgeler www.icvakfi.org adresinden temin edilebilecek. Burslar Ekim ayından itibaren 9 ay süresince verilecek.


Burs veren kurum, vakıf, dernek, işadamı, holdinglerin burs başvurusu duyuru ve haberleri için güncel Facebook sayfamızı takip edin: facebook.com/burshaberleri

Twitter adresimiziden de burs haberlerine ulaşabilirsiniz: twitter.com/burshaberleri

24 thoughts on “İbrahim Çeçen Vakfı Burs Başvuruları Eylül’de Başlayacak!

 1. betül

  merhaba ben dokuz eylül üniversitesi ilahiyat 2.sınıfa geçtim hıc bır yerden burs alamıyorum yardımcı olun lutfen

  Cevap yaz
 2. hicran

  Kilis 7aralık üniversitesinde i.i.b.f okuyorum maddi durumum zayıf 5 kardeşiz babam tek çalışan .istanbulda yaşamaktayım .burs verirseniz eğitimime katkınız olursa çok sevinirim.teşekkür ederim.

  Cevap yaz
 3. Rukiye

  Merhaba ben üniversiteye geçtim ama maddi durumdan dolayı okumam zor .Bana yardımcı olursanız okuyabilirsem çok mutlu oulrum teşekkürler.

  Cevap yaz
 4. Nevzat

  Ağrılıyım gönül ister ki veresiniz üniversite okumak gerçekten sıkıntılı bi iş…Vermeyeceğinizi biliyorum ama hani insanın bi umudu varsa bile şanslıdır ya benimki de o mesele…teşekkürler.

  Cevap yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>