Kibar Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu

kibar-holding-logo

Eğitim, Kültür Ve Sosyal Alanda;

İlk, orta, yüksek ve lisans üstü eğitim düzeylerinde okuyan, araştırma ve inceleme yapan yetenekli, maddi olanaktan yoksun çocuklara ve gençlere, burslar, bir defalık veya kısa süreli nakdi veya ayni yardımlar vermek; gereğinde bu özellikleri taşıyan çocuklar ve sokak çocukları için barınma, beslenme, okuma ve araştırma için kurumlar açmak, mevcut olanlara yardım etmek; özendirici ödüller koymak veya başka suretlerle ülkenin eğitim, kültür ve sosyal hayatına katkıda bulunanları ve bulunacakları ödüllendirmek

Yukarıda özellikleri sayılan çocuklara, gençlere ve araştırılara döküman, kitap, araç ve gereç yardımında bulunmak yurt içinde veya dışında yapacakları bir araştırma için destek olmak,

Her düzeydeki eğitim kurumları tesis etmek ve çalıştırmak. Bu gibi eğitim kurumlarının (kar amacı güden özel eğitim kurumları hariç) tesisine eğitim araç ve gereçlerinin sağlanmasına yardımcı olmak, eğitim yan kuruluşları niteliğindeki öğrenci yurdu, kütüphane, okuma odası, laboratuar gibi yerlere nakdi yoldan veya başka suretle katkıda bulunmak.

Gereğinde Darülaceze, akıl ve sinir hastalıkları, huzur evleri gibi köklü ulusal nitelikteki kurumlara teçhizat, gıda, giyecek ve bunun gibi yardımlarda bulunmak. Yardıma muhtaç durumda bulunan teşkilatlanmamış yapıda bulunan ihtiyaç sahiplerine gerekli destek, yardım edinmelerine katkıda bulunmak.

Afetler sonucunda zarar gören yurt köşelerinde, müşkül duruma düşenlere, muhtaçlara doğrudan doğruya veya başka bir köklü ulusal kuruluş aracılığı ile yardımda bulunmak, gereğinde herhangi bir ulusal tasaya sebebiyet veren doğal ve tabii afetler de dahil olmak üzere olaydan zarar görenlere her türlü yardım ve katkıyı sağlamak.

Kar amacı güdmemek kaydıyla sosyal etkinliklere faydalı olacak faaliyetleri işletmek

Hastane, dispanser, sağlık merkezleri, sağlık ocakları ve sağlıkla ilgili diğer kurumlar tesis etmek ve çalıştırmak. Bu gibi kurumlara (kar amacı güden özel sağlık kurumları hariç) tesis, teçhizat, malzeme ve ilaç gibi ayni ve nakdi yardımlarda bulunmak.

Muayeneye, bakıma tedaviye ve sıhhi müdahaleye muhtaç kişilere bu yardımları sağlamak, masraflarına katılmak, ayrıca ilaç ve benzeri yardımlarda bulunmaktır.

Kibar Eğitim Ve Sosyal Yardım Vakfı İletişim

Adres: Tersane Cad./bakır Sk Assan Hanı No:11, Karaköy/İstanbul – Avrupa
Telefon: (0212) 256 4540

7 thoughts on “Kibar Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu

 1. salih yaman

  ailede dört kişi üniversite okuyoruz ve sadece yazın çalıştıklarımızla geçiniyoruz bu şekilde okumak zor oluyor ve bu bursa gerçekten ihtiyacım var teşekkür ederim

  Cevap yaz
 2. fatma sarıkayış

  marmara üniversitesini kazandım 5 kardeşiz ve burs ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim çok teşekür ederim

  Cevap yaz
 3. cihanhotmail.com

  marmara üniversitesini kazandım ve 9 kardeşiz sadece ablam çalışıyor sürekli olarak ben ise yazları çalışıyorum bursa ihtiyacım var . teşekkürler.

  Cevap yaz
 4. SEZER BAYIR

  SELAM BEN ÇUKUROVA ÜNİVESİTESİ EKONOMETRİ (İNGİLİZCE) BÖLÜMÜNÜ KAZANDIM.GEÇEN SENE HAZIRLIĞI GEÇTİM.ANNEMLE YAŞIYORM.ANNEM VE BABAM AYRI.BABAMLA İRTİBATIM YOK.ANNEMİN BORÇLARINDAN DOLAYI BANA FAZLA PARA GÖNDERMİYOR VE BEN KYK YURDUNDA KALDIĞIM İÇİN ANNEMDE KYK AYLIK ÜCRETİMİ YATIRIYOR. ANNEM BANA FAZLA PARA GÖNDEREMİYOR VE AYRICA HERHANGİ BİR YERDEN BURS ALMIYORUM BU BURSA İHTİYACIM VAR.

  Cevap yaz
 5. gülay saçar

  ben haftanın üç günü temizlige gidiyorum iki kızım var büyük olan lise 3 küçük kızım 6cı sınıfta kızlarıma yetemiyorum dersaneye gitmek istiyolar gönderemiyorum lütfen yardımcı olun banada vakıflarınızda iş imkanı verirseniz çocuklarımın ihtiyaçlarını ben karşılayabilirim 37 yaşındayım şimdiden teşekkür ederim

  Cevap yaz
 6. Dilara

  Yalova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (ing) bölümünde okumaktayım.3 kız kardeşiz ve kardeşim de bu yıl burayı kazandı. İkimiz de 5 yıllık iyi bölümlerde okumaktayız. Başka bir yerden burs ve yardım almamaktayız. Tek geçim kaynağımız babamın emekli maaşı ve aynı zamanda ailem oturduğu evin kredisini ödemekte. Ailem İstanbul’da ikamet etmekte kardeşimle ben ise Yalova’da. Zor bir dönemdeyiz, lütfen bursunuzdan yararlanmamız için bize bir şans verin. Bir kurumdan da cevap geldiğini göreyim artık lütfen.

  Cevap yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>