Kibar Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu

kibar-holding-logo

Eğitim, Kültür Ve Sosyal Alanda;

İlk, orta, yüksek ve lisans üstü eğitim düzeylerinde okuyan, araştırma ve inceleme yapan yetenekli, maddi olanaktan yoksun çocuklara ve gençlere, burslar, bir defalık veya kısa süreli nakdi veya ayni yardımlar vermek; gereğinde bu özellikleri taşıyan çocuklar ve sokak çocukları için barınma, beslenme, okuma ve araştırma için kurumlar açmak, mevcut olanlara yardım etmek; özendirici ödüller koymak veya başka suretlerle ülkenin eğitim, kültür ve sosyal hayatına katkıda bulunanları ve bulunacakları ödüllendirmek

Yukarıda özellikleri sayılan çocuklara, gençlere ve araştırılara döküman, kitap, araç ve gereç yardımında bulunmak yurt içinde veya dışında yapacakları bir araştırma için destek olmak,

Her düzeydeki eğitim kurumları tesis etmek ve çalıştırmak. Bu gibi eğitim kurumlarının (kar amacı güden özel eğitim kurumları hariç) tesisine eğitim araç ve gereçlerinin sağlanmasına yardımcı olmak, eğitim yan kuruluşları niteliğindeki öğrenci yurdu, kütüphane, okuma odası, laboratuar gibi yerlere nakdi yoldan veya başka suretle katkıda bulunmak.

Gereğinde Darülaceze, akıl ve sinir hastalıkları, huzur evleri gibi köklü ulusal nitelikteki kurumlara teçhizat, gıda, giyecek ve bunun gibi yardımlarda bulunmak. Yardıma muhtaç durumda bulunan teşkilatlanmamış yapıda bulunan ihtiyaç sahiplerine gerekli destek, yardım edinmelerine katkıda bulunmak.

Afetler sonucunda zarar gören yurt köşelerinde, müşkül duruma düşenlere, muhtaçlara doğrudan doğruya veya başka bir köklü ulusal kuruluş aracılığı ile yardımda bulunmak, gereğinde herhangi bir ulusal tasaya sebebiyet veren doğal ve tabii afetler de dahil olmak üzere olaydan zarar görenlere her türlü yardım ve katkıyı sağlamak.

Kar amacı güdmemek kaydıyla sosyal etkinliklere faydalı olacak faaliyetleri işletmek

Hastane, dispanser, sağlık merkezleri, sağlık ocakları ve sağlıkla ilgili diğer kurumlar tesis etmek ve çalıştırmak. Bu gibi kurumlara (kar amacı güden özel sağlık kurumları hariç) tesis, teçhizat, malzeme ve ilaç gibi ayni ve nakdi yardımlarda bulunmak.

Muayeneye, bakıma tedaviye ve sıhhi müdahaleye muhtaç kişilere bu yardımları sağlamak, masraflarına katılmak, ayrıca ilaç ve benzeri yardımlarda bulunmaktır.

Kibar Eğitim Ve Sosyal Yardım Vakfı İletişim

Adres: Tersane Cad./bakır Sk Assan Hanı No:11, Karaköy/İstanbul – Avrupa
Telefon: (0212) 256 4540


Burs veren kurum, vakıf, dernek, işadamı, holdinglerin burs başvurusu duyuru ve haberleri için güncel Facebook sayfamızı takip edin: facebook.com/burshaberleri

Twitter adresimiziden de burs haberlerine ulaşabilirsiniz: twitter.com/burshaberleri

12 thoughts on “Kibar Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu

  1. FURKAN KAZAN

    GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2. SINIF ÖĞRENCİSİYİM.AİLEMİN MADDİ SIKINTILARINDAN DOLAYI BU BURS A ÇOK İHTİYACIM VAR.KARDEŞİMİN DE HUKUK FAKÜLTESİNE BAŞLAMASIYLA KÖTÜ OLAN MADDİ DURUMUMUZ DAHA DA KÖTÜLEŞTİ . ŞU AN KALACAK BİR YERİM YOK VE SADECE DEVLETİN GERİ ÖDEME İLE VERDİĞİ KREDİ İLE GEÇİNİYORUM BU YAZIYI OKUYORSANIZ LÜTFEN YARDIMCI OLUN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ..

    Cevap yaz
  2. Özge Duygu Şener

    MALATYA İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNDE PDR OKUMAKTAYIM.DEVLETİN VERDİĞİ ÖĞRENİM KREDİSİ DIŞINDA HİÇBİR GELİRİM BULUNMAMAKTADIR AİLEMİN MADDİ SIKINTLARINDAN DOLAYI BU BURSA İHTİYACIM VARDIR.ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

    Cevap yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>