Kibar Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu

kibar-holding-logo

Eğitim, Kültür Ve Sosyal Alanda;

İlk, orta, yüksek ve lisans üstü eğitim düzeylerinde okuyan, araştırma ve inceleme yapan yetenekli, maddi olanaktan yoksun çocuklara ve gençlere, burslar, bir defalık veya kısa süreli nakdi veya ayni yardımlar vermek; gereğinde bu özellikleri taşıyan çocuklar ve sokak çocukları için barınma, beslenme, okuma ve araştırma için kurumlar açmak, mevcut olanlara yardım etmek; özendirici ödüller koymak veya başka suretlerle ülkenin eğitim, kültür ve sosyal hayatına katkıda bulunanları ve bulunacakları ödüllendirmek

Yukarıda özellikleri sayılan çocuklara, gençlere ve araştırılara döküman, kitap, araç ve gereç yardımında bulunmak yurt içinde veya dışında yapacakları bir araştırma için destek olmak,

Her düzeydeki eğitim kurumları tesis etmek ve çalıştırmak. Bu gibi eğitim kurumlarının (kar amacı güden özel eğitim kurumları hariç) tesisine eğitim araç ve gereçlerinin sağlanmasına yardımcı olmak, eğitim yan kuruluşları niteliğindeki öğrenci yurdu, kütüphane, okuma odası, laboratuar gibi yerlere nakdi yoldan veya başka suretle katkıda bulunmak.

Gereğinde Darülaceze, akıl ve sinir hastalıkları, huzur evleri gibi köklü ulusal nitelikteki kurumlara teçhizat, gıda, giyecek ve bunun gibi yardımlarda bulunmak. Yardıma muhtaç durumda bulunan teşkilatlanmamış yapıda bulunan ihtiyaç sahiplerine gerekli destek, yardım edinmelerine katkıda bulunmak.

Afetler sonucunda zarar gören yurt köşelerinde, müşkül duruma düşenlere, muhtaçlara doğrudan doğruya veya başka bir köklü ulusal kuruluş aracılığı ile yardımda bulunmak, gereğinde herhangi bir ulusal tasaya sebebiyet veren doğal ve tabii afetler de dahil olmak üzere olaydan zarar görenlere her türlü yardım ve katkıyı sağlamak.

Kar amacı güdmemek kaydıyla sosyal etkinliklere faydalı olacak faaliyetleri işletmek

Hastane, dispanser, sağlık merkezleri, sağlık ocakları ve sağlıkla ilgili diğer kurumlar tesis etmek ve çalıştırmak. Bu gibi kurumlara (kar amacı güden özel sağlık kurumları hariç) tesis, teçhizat, malzeme ve ilaç gibi ayni ve nakdi yardımlarda bulunmak.

Muayeneye, bakıma tedaviye ve sıhhi müdahaleye muhtaç kişilere bu yardımları sağlamak, masraflarına katılmak, ayrıca ilaç ve benzeri yardımlarda bulunmaktır.

Kibar Eğitim Ve Sosyal Yardım Vakfı İletişim

Adres: Tersane Cad./bakır Sk Assan Hanı No:11, Karaköy/İstanbul – Avrupa
Telefon: (0212) 256 4540


Bu yazıyı sol bölümdeki paylaş, beğen ya da tweetle butonlarını kullanarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Unutmayın "Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez." :)

Burs veren kurum, vakıf, dernek, işadamı, holdinglerin burs başvurusu duyuru ve haberleri için güncel Facebook sayfamızı takip edin: facebook.com/burshaberleri

Twitter adresimiziden de burs haberlerine ulaşabilirsiniz: twitter.com/burshaberleri

17 thoughts on “Kibar Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu

 1. FURKAN KAZAN

  GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2. SINIF ÖĞRENCİSİYİM.AİLEMİN MADDİ SIKINTILARINDAN DOLAYI BU BURS A ÇOK İHTİYACIM VAR.KARDEŞİMİN DE HUKUK FAKÜLTESİNE BAŞLAMASIYLA KÖTÜ OLAN MADDİ DURUMUMUZ DAHA DA KÖTÜLEŞTİ . ŞU AN KALACAK BİR YERİM YOK VE SADECE DEVLETİN GERİ ÖDEME İLE VERDİĞİ KREDİ İLE GEÇİNİYORUM BU YAZIYI OKUYORSANIZ LÜTFEN YARDIMCI OLUN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ..

  Cevap yaz
 2. Özge Duygu Şener

  MALATYA İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNDE PDR OKUMAKTAYIM.DEVLETİN VERDİĞİ ÖĞRENİM KREDİSİ DIŞINDA HİÇBİR GELİRİM BULUNMAMAKTADIR AİLEMİN MADDİ SIKINTLARINDAN DOLAYI BU BURSA İHTİYACIM VARDIR.ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

  Cevap yaz
 3. Ebru Gökçe

  Merhaba ben bu sene Namık Kemal Tıp Fakültesini kazandım.Ailemle birlikte İstanbulda ikamet ediyordum. Şimdi Tekirdağda yurda çıkmak zorundayım. Abim marmara üniversitesinde okuyor.Babamın maaşıyla geçinmekteyiz. Bu bursa ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ediyorum

  Cevap yaz
 4. seda nur

  MERHABA ben seda nur bu sene istanbul üniversitesi ilahiyat fakültesini kazandım ablamda marmarada okuyor aile durumumuz zayıf oldugu için zor durumda kalıyorum bu bursa çok ihtiyacım var teşekkür ederim

  Cevap yaz
 5. Zeynep Özkök

  Merhaba ben Zeynep Özkök, Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazandım.2.sınıfa geçtim İstanbulda ikamet ediyordum Şimdi Sakaryada bir yurda çıkmak zorunda kaldım.Babamın maaşıyla geçinmekteyiz.Bu Bursa ihtiyacım çok var şimdiden çok teşşekür ediyorum.

  Cevap yaz
 6. Betül Bartin

  merhabalar. Ben betül bartın.Biruni üniversitesinde %25 indirimli odyometri kazandım. lakin süreç içerisinde babam hastalandı ve kemoterapi tedavisi görmek zorunda. yani iş hayatına ara vermesi gerekiyor. bu bursa ihtiyacım var. Teşekkürler.

  Cevap yaz
 7. MUHAMMET GÜVEN

  Selamünaleykum,
  Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencisiyim devletin verdiği burs harici herhangi burs almamaktayım burs imkanı sunulursa ilerdede biz birinin elinden tutarz inşallah

  Cevap yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir