M.İHSAN ARSLAN Vakfı Bursu

m-ihsan-arslan-vakfi-logoHer yıl olduğu gibi M.İHSANARSLAN Vakfı başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan Lisans ve Lisansüstü öğrencilerine 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında da karşılıksız burs verecektir.

Başvuru:

Burs başvurularımız 30 Eylül 2013 tarihine kadar kabul edilecek olup Burs Başvuru Formu www.ihsanarslanvakfi.org adresimizden temin edilecektir. Başvuru yapacak öğrenciler Burs Başvuru Formunu, istenen belgelerle birlikte vakıf adresimize elden teslim edecek veya posta yoluyla gönderecektir. Belirtilen süre içerisinde vakfımıza eksiksiz ve doğru bilgilerle yapılan başvurular Vakıf Mütevelli Heyetimiz tarafından değerlendirilecektir. 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında burs verilecek öğrenciler bu süreçte Mütevelli Heyetimizce belirlenip sitemizde duyurulacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler:

1-    Burs Başvuru Formu(Başvuru Formu sitemizden indirilecek, bilgisayar ortamında doldurulup çıktısı alınacak ve resim yapıştırılarak istenen diğer belgelerle birlikte vakfımıza elden teslim edilecek veya posta yoluyla gönderilecektir.)

2-    Nüfus cüzdan fotokopisi

3-       Nüfus kayıt örneği (Vukuatlı)

4-    Öğrenci belgesi

5-    Transkript (Hazırlık ve 1.sınıf öğrencileri hariç)

6-    Aile gelir durumunu gösteren belgeler

7-    Türkiye İş Bankası hesap numarası

8-    Herhangi bir gelirinin olmadığını belirten belge(SGK alınacaktır-Yüksek Lisans öğrencileri için)

Burs Yenileme:

Vakfımızdan 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılında burs alan öğrencilerin tekrar burs alabilmeleri için başvurularını yenilemeleri gerekmektedir. Tüm başvurular Vakıf Mütevelli Heyetimiz tarafından birlikte değerlendirilecektir.

M.İHSANARSLAN Vakfı Bursları:

Burslarımız eğitim süresince devam etmektedir. Lisans öğrencilerinin aylık burs miktarı ¨120, Lisansüstü öğrencilerinin aylık burs miktarı ¨200 TL olarak belirlenmiştir.

Önemli Uyarılar:

  • Eklenecek belgelerin eksik olması, imzalanmaması, başvuru formuna fotoğraf yapıştırılmaması, başvuru formunun yanlış doldurulması veya hatalı beyanda bulunulması, soruların boş bırakılması, sorulara net ve açık bir dille cevap verilmemesi elenme nedeni sayılacaktır.
  • Bursiyerlerimizle yazışmalar ve vakfımızla ilgili duyurular öncelikle e-posta adresinden yapılacağından başvurularda e-posta adresinin verilmesi zorunludur.
  • Burs almaya hak kazanan öğrencilerimizden alttan dersi olan veya zayıfı olanların burs miktarları %50 kesinti yapılarak yatırılacaktır.

M.İHSANARSLAN Vakfı bursunun amacı başarılı öğrencilere karşılıksız burs vererek, onların eğitim ve öğrenimlerini başarı ile tamamlamalarına yardımcı olmaktır.  1995 yılında kurulan Vakfı’mız bugüne kadar yardıma muhtaç binlerce öğrenciye burs vermiş olup, bundan sonra da vermeye devam edecektir.

Tüm öğrencilerimize 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında başarılar dileriz.

M.İhsan ARSLAN

 Mütevelli Heyet Başkanı

9 thoughts on “M.İHSAN ARSLAN Vakfı Bursu

  1. felat

    ALLAH TORPİL YAPANLARI ISLAH ETSİN VE BİRDE VAKIFLARA BĞIŞ YAPANLAR ÇOK SEÇKİN DAVRANMALARINI ÖNERİYORUM BENİM MADDİ DURUMU DÜŞÜK BAŞARILIYIM BANA NEDEN ÇIKMADI ANLAMIŞ DEĞİLİM

    Cevap yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>