Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) 2019-2020 Burs Başvuruları Başladı!

Türkiye Diyanet Vakfı, üniversitelerde öğrenim gören başarılı öğrencilere özel destek başarı bursu ve eğitim yardımının yanı sıra yetim, öksüz ve engelli öğrencilere de burs verecek.

Üniversiteye yeni kayıt yaptıranlar arasında ilahiyatın yanı sıra hukuk, tıp, mimarlık ve mühendislik fakülteleri öğrencileri de bu bursa başvurabilecek.

İlk defa üniversite öğrenimine başlayanlar ve bir üst sınıfa başarısız dersi olmadan geçen öğrencilerden şehit ve gazi çocuğu, engelli, yetim ve öksüz öğrencilere de 8 ay süreyle burs verilecek. Burs verilecek öğrencilerin üniversite yerleşme puan sırası ve kontenjana göre belirlenecek.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın Verdiği Burslar:

Aşağıdaki belirtilen Burs ve Eğitim Yardımı türlerinden sadece birine müracaat hakkınız bulunmaktadır.

Türkiye Diyanet Vakfı İlahiyat Akademi Bursu

Türkiye Diyanet Vakfı Özel Destek Akademi Bursu

Türkiye Diyanet Vakfı Lisansüstü İlahiyat Akademik Bursu

Türkiye Diyanet Vakfı Uluslararası Lisansüstü Bursu

Türkiye Diyanet Vakfı Uluslararası İHL Mezun Destek Bursu


Bu yazıyı sol bölümdeki paylaş, beğen ya da tweetle butonlarını kullanarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Unutmayın "Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez." :)

Burs veren kurum, vakıf, dernek, işadamı, holdinglerin burs başvurusu duyuru ve haberleri için güncel Facebook sayfamızı takip edin: facebook.com/burshaberleri

Twitter adresimizden de burs haberlerine ulaşabilirsiniz: twitter.com/burshaberleri

Artık bizi Instagram adresimizden de takip edebilirsiniz: instagram.com/burshaberleri

62 thoughts on “Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) 2019-2020 Burs Başvuruları Başladı!

 1. Isimsiz

  Geçen sene burs veriyordunuz 1 ay eksik verdiniz aradım ordan oraya ordan oraya yonlendirdiniz . Tek yapılması gereken bakıp son ayın bursunu da yatirmakti ama sağolsun il müftülüğü personeli ugrasmadi onunla kalmadı telefonda azarladı bile . Biz burda keyfimizden almıyoruz bir ihtiyaç söz konusu. Bari tam yapın onu da!

  Cevap yaz
 2. Uğur

  Neden evinden uzakta lise okuyan ve maddi gücü iyi olmayan başarılı çocuklarla ilgilenilmiyor İHL TALEBELERİ için bu yazım

  Cevap yaz
 3. Faruk

  Camilerde her hafta para toplanır ama burda vermeye gelince ilahiyat ve diğer bölümler diye ayrılır helal olsun büyük sevap işliyorsunuz 😂

  Cevap yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir