VGM Yabancı Uyruklu Öğrenci Burs Başvurusu

Vakıflar Genel Müdürlüğü yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu için başvurular 2019 – 2020 öğretim dönemi için 15 Eylül – 30 Ekim 2019 tarihleri arasında kurumumuz internet sitesi vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınacaktır.

Burs başvurunuzu yapmadan önce;

  • Burs Başvuru Kılavuzlarını ve burslarımız ile ilgili sıkça sorulan soruları okumanız burs başvurunuzu doğru ve sorunsuz yapmanızda size yardımcı olacaktır.

Başvurular bilgisayar, akıllı telefon ve tablet üzerinden yapılabilir. Ancak akıllı telefon ve tabletlerde cihaz işletim sisteminin sürümünden kaynaklı sorunlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu mümkünse bilgisayar (masaüstü/laptop) üzerinden yapmanız önerilir.

VGM Bursları ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Burs Başvuru Formu için tıklayınız…​​​


Bu yazıyı sol bölümdeki paylaş, beğen ya da tweetle butonlarını kullanarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Unutmayın "Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez." :)

Burs veren kurum, vakıf, dernek, işadamı, holdinglerin burs başvurusu duyuru ve haberleri için güncel Facebook sayfamızı takip edin: facebook.com/burshaberleri

Twitter adresimizden de burs haberlerine ulaşabilirsiniz: twitter.com/burshaberleri

Artık bizi Instagram adresimizden de takip edebilirsiniz: instagram.com/burshaberleri

5 thoughts on “VGM Yabancı Uyruklu Öğrenci Burs Başvurusu

  1. Lancine Doumbia

    Merhabalar, ben yabancı öğrenci olarak Türkiye’nin Kayseri şehrinde lise son sınıfı okumaktayım. Mezun olduktan sonra okmaya devam etmek istiyorum ama çarem kalmadı bursunuzu kazanmak için neler yapmam geriyor ve ne zaman başvuru başlıyor

    Size teşekkür ederim.

    Cevap yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir