Aksaray Üniversitesi Bursu

aksaray-universitesi-burslariAksaray Üniversitesi öğrencilerine sağlanacak devlet destekli katkı payı, burs ve krediler, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilmektedir. Katkı payı kredisi ve burslara başvurular, öğrenciler tarafından doğrudan Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna yapılmaktadır. Burslardan yararlanmak isteyen öğrenciler, akademik yılın başlangıcında, ilgili fakülte veya yüksekokul aracılığı ile başvurularını yapabilirler. Burs ve kredi miktarları her yıl Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından tespit edilmektedir. Burslardan yararlanmak isteyen öğrencilerin isimleri, akademik dönem başlangıcında üniversitemiz yönetim kurulu tarafından Kredi ve Yurtlar Kurumuna bildirilmekte ve kurumun değerlendirmesinden sonra burs almaya hak kazanan öğrenciler burslardan yararlanabilmektedir.

Söz konusu devlet bursları ve kredilerin yanı sıra Aksaray Üniversitesi öğrencileri üniversitemizin akademik birimlerinin kendi yapılanmaları içinde oluşturdukları çeşitli desteklerden ve diğer kamu ve özel kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerinin burslarından da yararlanabilmektedir. Bu duyurular her akademik yılın başında, ilgili birimler tarafından yapılmaktadır.

Öğrenciler yeni eğitim öğretim yılı başladıktan sonra Aksaray Üniversitesinin internet sitesindeki duyuruları takip ederek burslardan haberdar olabilir. Ayrıca üniversitenin vereceği burslara fakültenin öğrenci işleri panolarından veya burs ofislerinden takip edebilirler. Burs almak için uygun durumda olan öğrenciler başvurularını internet üzerinden veya öğrenci işlerinden yapabilecekler.

Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırma ve Yemek Bursu

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında yemek yardımı almak isteyen ve kısmi zamanlı öğrenci çalışma programında çalışmak isteyen öğrencilerimizin müracaatlarını aşağıda belirtilen adreslerden 30.09.2022 saat 23:59’a kadar yapmaları gerekmektedir.

2022-2023 Yılı Yemek Bursu Başvuru Formu https://sks.aksaray.edu.tr/yemek-bursu-basvuru-formu

2022-2023 Yılı Kismi Zamanli (Part Time) Çalişma Başvuru Formu https://sks.aksaray.edu.tr/2022-2023-yili-kismi-zamanli-part-time-calisma-basvuru-formu

Aksaray Üniversitesi duyuru sayfası için tıklayınız.