Amerika’da Uluslararası Barış Çalışmaları Yüksek Lisans Bursu

amerikada-bursAmerika’da bulunan Notre Dame Üniversites Kroc Enstitüsü, Uluslararası Barış Çalışmaları Master programı burslu öğrenciler alacaktır. Belirtilen Yüksek Lisans Programı; kamu politikaları, politik değişim, organizasyon yönetimi, anlaşmazlıkların analizi ve çözümü konularında kendilerini yetiştirmek isteyen öğrenciler için 2 yıl yüksek lisans bursu sunmaktadır. Yüksek lisans bursuna başvurma kriteri temel olarak şu şekildedir: Adayın başarılı bir akademik özgeçmişe ve/veya “barış/adalet” alanlarında “ücretli veya gönüllü iş deneyimine” sahip olması gerekmektedir.

Program kapsamında sunulacak ders içerikleri:

–  Barış ve adalet teorileri, Modern çatışma ve barış stratejileri, kamu politikaları alanında kariyer imkanları, politik değişim, yönetim, ve çatışma analizi ve çözümü

– Amerika Birleşik Devletleri, Asya, Afrika, Latin Amerika, Ortadoğu’nun önde gelen organizasyonlarında 6 ay staj yapma ve becerilerini geliştirme fırsatı

– 100’den fazla ülkede çalışan mezunu olan Kroc Enstitüsü mezunlar derneğine dahil olmak ve önemli bağlantılar kurmak

Bursun Kapsamı:

Yüksek lisans bursu iki yıl boyunca sürecek olan eğitim giderlerinin tamamını kapsamaktadır. Bu kapsamda, bursiyerlere barınma ve yaşam giderleri için de ayrıca maddi destek verilecektir. Kroc Enstitüsü’nün sahasını oluşturan Afrika, Asya, Kudüs, Latin Amerika ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacak olan seyahatler ve konaklama masrafları da bursun kapsamı içerisindedir.

Bunun yanı sıra, konferans ve benzeri akademik veya profesyonel aktivitelerde bursiyerlere Kroc Enstitüsü tarafından “Profesyonel Gelişim Fonuna” başvurmaları koşuluyla maddi destek verilebilecektir.

Son başvuru tarihi 15 Aralık 2015‘tir.

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.