Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı Başvuruları Açıldı!

Ankara’da bulunan Avustralya Büyükelçiliği Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’daki Doğrudan Yardım Programını (DAP) yürütmektedir.

Elçiliğin 2016-17 dönemi DAP programı 17 Ağustos tarihinden itibaren açılmıştır. Başvurular 25 Eylül 2016 geceyarısı sona erecektir.

Öncelikli hedef gruplar üzerinde kalıcı etki sağlayan projelere öncelik verilecektir. 2016-17 döneminde Suriyeli mülteciler, kadınlar ve çocuklar önceliklli grupları oluşturmaktadır. Her proje için hibe miktarı en düşük 20,000 en yüksek 40,000 Avustralya Doları’dır.

DAP, bireylere, toplum gruplarına ve yerel ve uluslarası STK’lara, devlet kurumlarına, akademik kuruluşlara veya diğer kar amacı gütmeyen ve toplum düzeyinde kalkınma faaliyetlerinde bulunan ve proje yararlanıcılarının proje tanımlamasına ve uygulamasına dahil olduğu işletmelere açık olan küçük ölçekli esnek  hibe programıdır.

Pratik ve somut sonuçlar elde etmeye odaklanan DAP projeleri aşağıdaki alanlarda faaliyet gösterebilir: toplumsal ve/veya kırsal kalkınma, eğitim, cinsiyet eşitliği, engelliler, gençlik, iyi yönetişim ve insan hakları, küçük ölçekli altyapı, ekonomik  güçlendirme ve insani yardım.

Avustralya Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı’nın DAP ile ilgili hazırladığı özet bilgiye göz atmak için burayı tıklayın.

DAP Online başvurunuzu başlatmak için lütfen aşağıdaki uygun linki tıklayınız.

Türkiye’den İngilizce yapılacak başvurular için:https://dap.smartygrants.com.au/TURKEYAnkaraOct16-June17English

Azerbaycan’dan İngilizce yapılacak başvurular için:https://dap.smartygrants.com.au/AZERBAIJANAnkaraOct16-June17

Gürcistan’dan İngilizce yapılacak başvurular için:  https://dap.smartygrants.com.au/GEORGIAAnkaraOct16-June17

Türkiye’den Türkçe yapılacak başvurular için:https://dap.smartygrants.com.au/TURKEYAnkaraOct16-June17Turkish

Sorular için danışma:

eposta: ankara.dap@dfat.gov.au
telefon: 0312-459 9504

Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir, Kırklareli, and Edirne illerinde gerçekleştirilecek DAP projeleri için başvuruların Avustralya Çanakkale Konsolosluğu’na yapılması gerekmektedir. Başvuru tarihleri ve formlarla ilgili daha fazla bilgi için lütfen Avustralya’nın Çanakkale Konsolosluğu ile irtibata geçin.

eposta:  canakkale.consulate@dfat.gov.au
tel: 0286- 2181720-21