Bayrampaşa Belediyesi Burs Başvuru Sonuçları

bayrampasa-belediyesi-burs-basvurusuHer yıl öğrencilere burs veren Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl da 2 bin 500 öğrenciye burs yardımı yaptı. Belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sonuçları bildirildi ve maaş kartları törenle verildi.

Geçtiğimiz yıl toplamda 3 bin 500 ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine burs veren Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl da yapılan araştırma sonucu belirlenen 2 bin 500 öğrenciye burs imk’nı sağladı. Velileriyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bayrampaşa Spor Kompleksi’ne gelen öğrenciler, burada düzenlenen törenle maaş kartlarını aldı.

Burs dağıtım töreninde konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, ‘Bu yıl 2 bin 500 evladımıza burs veriyoruz. Bundan da son derece mutluyuz. Bir nebze olsun onların aile bütçesine katkıda bulunabilmek çocuklarımıza hiç olmazsa bursla masraflarına destek olabilmek maksadıyla böyle bir karar aldık ve bu kararı da uyguladık. Bankalarla görüştük ve kendi adlarına kartlar çıkardık. Kasım ve Aralık aylarının paralarını bankaya yatırdık’ diye konuştu.

Burs verilecek öğrencilerin belirlenmesindeki kriterleri sıralayan Başkan Aydıner, ‘Burs verilecek öğrencilerimizi bir puanlama sistemimiz var, eve giren maaşı soruyoruz, evi kirada mı yoksa kendine mi ait, evde başka çalışanlar var mı? Bütün bu kriterleri sorduktan sonra ortalamasını alıp çocuklarımıza burs veriyoruz. Çocuklarımızın aldıkları burs ücreti 50 ila 60 lira arasında’ dedi.