Beykent Üniversitesi Bursları

ÖSYM Burslarının Devamı

2020-2021 Eğitim – Öğretim Yılında Üniversitemizde üniversiteye giriş kontenjan ve yetenek bursu, başarı durumuna bakılmaksızın hazırlık sınıfı hariç; ön lisans programları için 2+1 yıl; lisans programları için 4+1 yıl, Diş Hekimliği Fakültesi için 5+1 yıl; Tıp Fakültesi için 6+1 yıl geçerlidir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Üniversitemiz Arasında İmzalanan Mutabakat Kapsamında

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Üniversitemiz arasında imzalanan mutabakat metni uyarınca belirlenen spor alanlarında son dört yıl içerisinde başarılı olduğu belgelendirilen milli sporcuların Üniversitemize 2020 – YKS sonucuna göre yerleşmeleri halinde %100 indirim yapılır.

AYT’de Alanında Başarılı Olan, Sıralamaya Giren Öğrencilere Yönelik Burslar

2019 – AYT Puan Sıralamasında, yerleşeceği bölümün puan türünde Türkiye genelinde [Mütercim-Tercümanlık (İngilizce), Mütercim-Tercümanlık (Rusça) ve İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümleri dışında] ilk 1.000’e giren, burslu veya ücretli lisans bölümlerini tercih eden, üniversitemize ÖSYM tarafından yerleştirilen ve kesin kayıt yaptıran öğrencilere, her yıl 9 ay süreyle 2.000 TL nakit burs, ücretli programları tercih edip ilk 1.000’e girenlere ayrıca %100 indirim uygulanacaktır.

Akademik Başarı Bursları

Üniversitemiz Öğrenci Burs, İndirim ve Destek Yönergesi uyarınca bölüm/program sınıf birincilerine, bir sonraki eğitim-öğretim yılında geçerli olmak üzere ve 1 yıl süre ile %50 oranında indirim verilmektedir.

Sporcu Bursu

Üniversitemiz bünyesindeki sanat ve spor dallarında (son 3 yıl içinde milli olan sporculara) başarı gösteren öğrencilere, %50 – %100 oranında Beykent Üniversitesi Öğrenci Burs, İndirim ve Destek Yönergesi doğrultusunda 1 yıl için indirim yapılmaktadır.

Kardeş İndirimi

Aynı eğitim-öğretim yılında eğitim gören kardeşlerin her birine %10 kardeş indirimi yapılmaktadır.

Uluslararası Bakalorya Diplomasına Sahip Olan Öğrencilere Yönelik Burslar

Uluslararası Bakalorya Diplomasına sahip olup, üniversitemizi tercih eden ve kesin kayıt yaptıran öğrencilere Bakalorya derecesine göre;

40 ve üstü olanlara %50,
35-39 arası olanlara %35,
30-34 arası olanlara %30,
24-29 arası olanlara %10,
23 ve aşağısı olanlara %5 oranında eğitim-öğretim ücretinde indirim yapılmaktadır.

Beykent Eğitim Kurumları Mezunlarına Yönelik Burslar

Beykent Eğitim Kurumlarından mezun olarak üniversitemizde eğitim-öğretim gören öğrencilerden, üniversitemiz öncesi Beykent Kolejlerinde;

3 tam yıl okuyup Beykent Lisesinden mezun olanlara %10,
6 tam yıl okuyup Beykent Lisesinden mezun olanlara %20,
8 tam yıl okuyup Beykent Lisesinden mezun olanlara %25 oranında eğitim-öğretim ücreti üzerinden indirim yapılmaktadır.

Sanat ve Kültür Bursu

Bu burs, Üniversitemiz öğrencisi olup Üniversitemiz bünyesindeki tüm sanat dallarından birinde uluslararası düzeyde ilk üç dereceye girerek başarı sağlayan öğrencilere verilmektedir.

Sanat ve Kültür Bursu yıllık olarak verilir. İlgili şartları sağlayan öğrencilere, öğrenim ücretinden %25 – %50 indirim yapılarak uygulanır. Konservatuvar mezunlarına tüm indirimlere ek olarak öğrenim ücreti üzerinden %10 indirim yapılmaktadır.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Close
Menu