Almanya’da Bielefeld Üniversitesi (BGHS) Bursu

bielefeld-scholarshipAlmanya’da Bielefeld Üniversitesi (BGHS) aylık 1200 euro ücret temin edeceği burs programı 2015 yaz dönemi için 6 aylık bir dönemi kapsayacak olup programa son başvuru tarihi 15 Ocak 2015’tir. Program tarih, sosyoloji, antropoloji ya da siyaset bilimi alanlarında doktora yapmayı hedefleyen uluslararası master mezunlarına yöneliktir.

Başvurular tarih, sosyoloji, antropoloji ya da siyaset bilimi alanlarında doktora yapmayı hedefleyen master mezunlarıyla doktora öncesi araştırmacılara açıktır. Adayların Almanca ya da İngilizce dillerine hakim olması beklenmekle beraber program Alman öğrencilerin ve Alman üniversitelerinde herhangi bir üçüncül eğitimden yararlanmış kişilerin başvurularına (Bildungsinländer/innen) kapalıdır. Seçilmiş adaylar aylık 1200 euro ile destelenecektir. Aynı zamanda seçilen adayların seyahat masrafları da kurum tarafından karşılanacaktır.

Adayların başvurmadan önce BGHS tarafından sağlanan araştırma alanlarıyla kendi projelerini kontrol ederek projelerinin BGHS profiline uygunluğunu analiz etmeleri önerilir.

Gerekli dokümanlar, Almanca ya da İngilizce dillerinden birinde eksiksiz şekilde doldurulduktan sonra “pdf” halinde application-bghs@uni-bielefeld.de adresine “Start-up Scholarships” başlığı ile en geç 15 Ocak 2015 tarihine kadar gönderilmelidir.

Gerekli dokümanların listesi ve detaylı bilgi için tıklayınız.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Close
Menu