BİR.ONE. Teşvik Bursu Başvuruları

Burs, 5 adet ön lisans/lisans/yüksek lisans/doktora öğrencisine, aylık 200 TL olarak, sömestr ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere 12 ay boyunca, 16 Kasım 2018’de başlamak üzere, her ayın 16’sında ödenecektir. Burs her dönem sonunda öğrencinin akademik ortalaması (yarıyıl not ortalaması) 2.50 olduğu sürece, öğrenim süresi boyunca devam edecektir. Her yaş, bölüm ve sınıftan öğrenci başvurabilir. Vatandaşlık sınırlaması yoktur.

Başvuru Koşulları:

-Hayvan hakları/özgürlüğü, insan hakları, ekoaktivizm ya da genel anlamda sosyal sorumluluk, sivil toplum, aktivizm alanlarının birinde veya birden fazlasında farkındalık sahibi olmak ve aktif çalışmalar yürütüyor olmak,

-Üniversite öğrenimi boyunca genel not ortalaması 2.50’nin altına düşmemiş olmak.

Öğrencinin hayvan sömürüsüne karşı olması, aynı zamanda bu sömürünün ekolojik dengede yarattığı hasarın farkında olması ve vegan olması tercih sebebidir. Bunun takibini yapamayacağımız için, bu bir şart değildir.

Başvuru şekli:

Facebook sayfasından mesaj şeklinde fotoğraflanmış ya da taranmış şekilde gönderilecek belgeler:

-Öğrenci belgesi (üniversiteyi yeni kazanan adaylar için ÖSYM sonuç belgesi)

-Güz 2018 dönemine kadarki transkriptleriniz,

-Belirtilen alanlardaki çalışmalarınızı özetleyen ve bursun neden size verilmesini düşündüğünüzü anlatan başvuru/niyet mektubu. Dileyen çalışmalarına dair link/fotoğraf/belge ekleyebilir.

-Kontenjan sınırlı ve başvuru sayısı çok (ortalama 400) olduğu için öğrencilerden sadece başvuru şartlarına uyuyorlarsa başvurmalarını rica ediyoruz.

Son Başvuru tarihi 15 Ekim 2018’dir.

Not: Özetle, kendinden başkasına (hayvan, insan, doğa, vb.) faydası olması gerektiğine inanan ve bunu somut projeler üreterek ya da mevcut projelere destek vererek hayata geçiren, hepimiz için daha özgür ve adil bir dünya isteyen öğrencileri teşvik etmek ve onları desteklemek istiyoruz. Bu, imece usulü, 60 kişinin bir araya gelmesiyle ve destekçilerin bursu direk öğrenciye aktarmasıyla verilen bir burstur. Şu anda 17 kişiye burs sağlıyoruz. Fakat daha fazla destekçi gönüllü olursa bu sayı artabilir. Siz de bir öğrencinin teşvik bursunun bir kısmını (ayda 50 TL’den başlamak üzere) karşılamak isterseniz bize yazın.

Öğrencinin ailesinin ekonomik durumunu kontrol edecek bir mekanizmamız yok. Tabii ki öncelikli olarak ihtiyaç sahibi aktivist öğrencilerin başvurmasını teşvik ediyoruz.

Bursun bir karşılığı, geri ödemesi yoktur. Öğrenciden tek beklenen, dönem sonunda bizimle transkriptini ve dönem içinde yaptıklarını anlatan kısa bir mektubu paylaşması. Senede bir kere de BİR.ONE. yemek buluşmamıza katılmak isterse, onunla tanışmaktan da memnun oluruz.

Facebook sayfası için tıklayınız.