Burs İmkanlarının Çeşitliliği

Akademik Başarı Bursu

(1) Her akademik yılın sonunda, ön lisans ve lisans programlarında kayıtlı öğrencinin o yılki akademik durumuna bakılarak, bir sonraki eğitim-öğretim yılında geçerli olmak kaydıyla, 8 ay boyunca devam edecek olan akademik başarı bursu aşağıda belirtilen başarı koşullarını yerine getiren öğrencilere ödenir.

a) Başarı Koşulları: -Ön lisans ve lisans programlarında kayıtlı oldukları ilk iki yarıyılı (60 AKTS) tamamlamış olmak, -En az 3.00 AGNO’ya sahip olmak koşulu ile Fakülte/Meslek Yüksekokul sıralamasında ilk üçe girmek, bölüm/program sıralamasında birinci olmak,

b) Aylık Akademik Başarı Bursu Tutarları:

· Fakülte/ Meslek Yüksekokul birincilerine 400₺

· Fakülte/Meslek Yüksekokul ikincilerine 300₺

· Fakülte/Meslek Yüksekokul üçüncülerine 200₺

· Bölüm/Program birincilerine 200₺

(2) Akademik başarı bursu hazırlık sınıfını ve yaz okulunu kapsamaz.

(3) Üniversitemize yatay geçiş ve dikey geçiş yolu ile gelen öğrencilerin akademik başarı bursundan yararlanabilmesi için işbu maddenin (1) bendindeki başarı koşullarını birlikte sağlıyor olması gerekir.

(4) Fakülte/Meslek Yüksekokul sıralamasında ilk üçe giren öğrenci aynı zamanda bölüm/program birincisi olmuşsa bursun yüksek olanından yararlanır.

(5) Türkçe ve İngilizce olarak eğitim yapılan fakülte/bölümlerin başarı sıralaması belirlenirken tek fakülte/bölüm olarak değerlendirilir.

(6) Meslek Yüksekokulu programlarında başarı sıralaması belirlenirken 1.ve 2. öğretimi olan programlar tek program olarak değerlendirilir.

Burs Yönergesi

2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS / İNDİRİM OLANAKLARI

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Close
Menu