Bursa Büyükşehir Belediyesi Burs Başvuruları

Başvuru süreciyle ilgili takip edeceğiniz adımlar konusunda aklınızda soru işaretleri varsa, bu bölümü incelemeniz sizlere büyük fayda sağlayacaktır.

Başvuru işlemine başlamadan önce,  başvuru şartlarını ve başvuru için gerekli belgeleri detaylı bir şekilde incelemelisiniz.

Başvuru için gerekli belgeleri belge yükleme aşamasında size kolaylık sağlaması açısından, belge adı ile bilgisayarınıza başvurudan önce kaydetmelisiniz.

Bursiyer kayıt işlemi için, T.C. Kimlik numarası, doğum tarihi, cep telefonu ve e-posta bilgilerinizi sisteme girmelisiniz. Girilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmek ve bir sonraki adıma geçebilmek için, telefonunuza SMS olarak gönderilen doğrulama kodunu yazmalısınız. Doğrulama kodunu girdikten sonra, önünüzde açılan ‘Bursiyer Girişi’ ekranına T.C. kimlik numaranız ve SMS olarak size gönderilecek şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Sonrasında karşınıza gelen, ‘Hesap Bilgileri’ ekranından şifrenizi sıfırlayarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Şifre değiştirme işlemini de gerçekleştirdikten sonra, ‘Bilgilerim’ sekmesinde açılan ‘Başvur’ bölümünden, burs başvuru ekranına geçiş yapmalısınız. Yeni Başvuru kısmından ilgili burs dönemi seçimi yaptık dan sonra önünüzde açılan ekranda sizden istenen ad-soyad, doğum tarihi, iletişim detayları vb. bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmelisiniz.

Sonrasında, ‘Aile Bilgilerinizi’ gireceğiniz bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Bu bölümde aileniz ve sizle ilgili istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.

Bir sonraki aşamada ise, eğitim bilgileriniz istenecektir. Bu aşamada da sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmelisiniz.

Son aşamada ise, ekonomik durumunuz ile ilgili bilgileriniz istenecek ve burada istenen bilgileri de eksiksiz ve doğru bir şekilde sisteme girdikten sonra başvuru işleminizin bilgi giriş kısmı tamamlanmış olacaktır. ‘Başvurularım’ kısmında da hangi tarih ve saatte bu işlemi tamamladığınızı gösteren detaylara ulaşabilirsiniz.

Doküman yükleme kısmında ise, talep ettiğimiz dökümanları istenilen dosya formatına uygun olarak sisteme yükleme işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Yine bu aşamada karşınıza çıkacak olan, ‘katılım koşulları’ ‘kişisel verilerin işlenmesine dair aydınlatma metni’ ve ‘kişisel verilerin işlenmesine ilişkin açık rıza metni’ ni inceleyip, onaylayarak kabul etmeyi unutmayınız.

Talep edilen tüm belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde, istenilen dosya formatında yüklendiğinden emin olduktan sonra başvuru işleminiz tamamlanmış olacaktır.

 

Üniversite Öğrencileri İçin BURSKOOP Bursu Başvuru Şartları

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Öğrenci veya ebeveynden birisinin ikamet adresi Bursa’da olmak,

3. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan üniversitelerde lisans ya da ön lisans öğrencisi olmak,

4. Ara ve son sınıf öğrencilerinin dönem başarı ortalamasının; puan sistemine göre en az 53, not sistemine göre en az 2 olması,

5. Kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak,

6. Sosyoekonomik açıdan ihtiyaç sahibi olmak,

7. 27 yaşından gün almamış olmak.

Kimler Başvuru Yapamaz?

1. Sınıf veya dönem tekrarı yapan öğrenciler,

2. Polis Akademisi, Polis Meslek Yüksel Okulu ile Milli Savunma Üniversitesi öğrencileri,

3. Yüksek lisans veya doktora öğrencileri,

4. Açık öğretim veya uzaktan eğitim öğrencileri,

5. Yüz kızartıcı bir suç sebebi ile hüküm giyen öğrenciler

Üniversite Öğrencileri İçin Gerekli Belgeler

1- Öğrenci Belgesi

Hazırlık ve 1. Sınıf öğrencileri için zorunlu olup belgenin dosya formatı PDF olmalıdır. Almak için tıklayınız.

2- Transkript

Ara sınıf (2. sınıf ve üzeri) öğrencileri için zorunlu olup belgenin dosya formatı PDF olmalıdır. Almak için tıklayınız.

3- Engellilik Sağlık Kurulu Raporu

Sağlık Kurulu Raporu olan öğrenciler için zorunlu olup belgenin dosya formatı PDF veya JPEG olmalıdır.

4- Şehitlik ve/veya Gazilik Belgesi

Şehit veya Gazi yakınları için noter onaylı belge zorunlu olup belgenin dosya formatı PDF veya JPEG olmalıdır.

5- %100 Burslu (Tam Burslu) Olduğunu Gösterir Belge

Vakıf Üniversitelerinde okuyan öğrenciler için zorunlu olup belgenin dosya formatı PDF veya JPEG olmalıdır.

6- Durum Bildirir Sağlık Kurulu Raporu (diğer aile fertlerine ait)

Varsa, ailede bakım desteği alan hasta ya da engelli bireyler için zorunlu olup belgenin dosya formatı PDF veya JPEG olmalıdır.

www.basvuru.burskoop.com adresine giriş yaparak başvuru adımlarına geçebilirsiniz.