Çukurova Üniversitesi Bursları

cukurova-universitesi-bursuYüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, başvuru koşullarına uyan öğrencilere burs, öğrenim ve katkı kredisi vermektedir. Müracaatlar www.kyk.gov.tr internet adresinden yapılmaktadır. Ayrıca, öğrencilerimiz birçok kamu ve özel sektör kuruluşları, dernek, vakıf ve şirketler tarafından burs veya kredi imkânlarından da yararlanabilmektedirler. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında, öğrenci belirlemesi Üniversitemiz tarafından yapılan burslardan 5 öğrencimiz Vaksa, 21 öğrencimiz Vista, 140 öğrencimiz TEV, 493 öğrencimiz Adana Ticaret Odası ve 5 öğrencimiz Mehmet Zorlu Vakfı‘ndan burs almışlardır.

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ YEMEK BURSU

Yemek bursu için başvuru koşulları uygun olan öğrenciler Fakülte ve Yüksekokul’ların öğrenci işlerinden temin ettikleri başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na başvuru yapabilmektedir. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında 2000 öğrencimiz bu burstan yararlanmıştır.

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ’NDE KISMİ ZAMANLI ÇALIŞMA

Üniversitemiz öğrencileri, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na müracaat ederek, ders dışı zamanlarında, ilgi ve yeteneklerine göre, Üniversitemizin çeşitli birimlerinde ücretli olarak çalışabilmektedir. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında 1000 öğrencimize kısmi zamanlı çalışma olanağı sağlanmıştır.

YURT OLANAKLARI

Üniversitemiz öğrencileri Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Adana İl Müdürlüğü’ne ait yurtlarda kalabilmektedir. Balcalı Kampüsü içerisinde yer alan Fevzi Çakmak Yurdu 8 bloktan oluşmaktadır. Ayrıca şehir merkezinde kız öğrenciler için Hacı Sabancı, erkek öğrenciler için ise Sümer Yurdu hizmet vermektedir. Kız öğrenci yurtlarının kapasitesi toplam 3535, erkek öğrenci yurtlarının kapasitesi ise 1278’dir. Ceyhan’da ise ikisi kız birisi erkek öğrenciler için üç bloktan oluşan Ceyhan Yurdu, 171 kız, 330 erkek öğrenci barındırma kapasitesine sahiptir. Mili Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel kız ve erkek öğrenci yurtlarından da öğrencilerimiz yararlanmaktadır.

Daha detaylı bilgilere Çukurova Üniversitesi Tanıtım Ofisi’nden ulaşabilirsiniz.

Mevlana öğretim elemanı burslar

Mevlana öğrenci bursları

Tel: 0322 3386084 2354 veya 2357 

e-mail: tercih@cu.edu.tr

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Close
Menu