Cumhurbaşkanlığı Bursu Nedir? Böyle Bir Burs Var Mı?

Cumhurbaşkanlığı bursu web sitemizde başbakanlık bursu aramalarından sonra göze çarpan burslardan bir tanesi. Sevgili takipçilerimiz Cumhurbaşkanlığı bursu diye bir burs türü yoktur. Bursları isimlendirirken kulaktan doğma bilgilerle internetten arama yapmanız sizi bir sonuca ulaştırmayacaktır. Web sitemizin arama bölümünde de sıkça yer aldığı için sizleri doğru bilgilendirmek istedik.

Tıpkı Cumhurbaşkanlığı bursunda olduğu gibi başbakanlık bursu için de bir yazı yazmıştık. Sizin için faydalı olacağını düşündük: Başbakanlık bursu veriliyor mu? Kyk bursu ile aynı mı?

Birbirine sıkça karıştırılan burslarlar;

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)’nın verdiği burs kimi zaman başbakanlık bursu olarakta adlandırılmaktadır. Vakıflar Genel Müdürlüğü bursu da zaman zaman başbakanlık bursu olarak öğrenciler tarafından kullanılıyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü Başbakanlığa bağlı olduğu için böyle bir teleffuz kullanılıyor. Bir de son olarak Türkiye Bursları var. Genelde uluslar arası öğrencilere verilen burslar. Tüm bu burslarla alakalı detaylı bilgi edinmek isterseniz sitemizin arama bölümüne yazarak ilgili bursa ulaşabilirsiniz.

guest
4 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ebrar Gültekin
Ebrar Gültekin
3 yıl önce

Tyt de 306 yks de 669 oldum da bana burs verebilecek yerleri söyleyebilir misiniz?

ghghgh
ghghgh
3 yıl önce

gidip araştır

Bübü
Bübü
1 yıl önce
Reply to  ghghgh

Çok açıklayıcı shshsbmsms

Piti pati
Piti pati
1 yıl önce
Reply to  Bübü

Hahdhahshajdja

Close
Menu