Elginkan Vakfı (Elginkan Holding) Burs Başvurusu

elginkan-vakfi-logo

ELGİNKAN VAKFI BURSLARI

Elginkan Vakfı Bursları, üniversitelerde lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim gören başarılı ve maddi imkânları yetersiz öğrencilere verilmekte, karşılıksız ve öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmemektedir.

Vakfımız burs programında yer alan üniversiteler İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi’dir. Bursiyer sayısı 2019-2020 eğitim döneminde her üniversiteden 25 kişi olmak üzere toplam 175 kişidir.

Elginkan Vakfı Bursu 12 ay süreyle verilmektedir. 2019-2020 eğitim öğretim döneminde lisans öğrencilerine yönelik Elginkan Vakfı Bursu 400 TL/Ay’dır. Burs başvuruları burs programında yer alan üniversitelerin ilgili bölümlerine yapılmaktadır. Elginkan Vakfına burs başvurusu yapılmamaktadır.

Burs başvuruları Eylül ayının başında yukarıda bahsi geçen Üniversitelerin burs ofislerine yapılmaktadır.

Ayrıca Elginkan Topluluğu mensuplarının başarılı ve ihtiyacı olan çocuklarına 2008 yılından bu yana burs verilmektedir. Bursiyer sayısı 2019-2020 eğitim döneminde 75 kişidir. Burs tutarı, diğer lisans eğitim desteğinde olduğu gibi 400 TL/Ay’dır.

Bursiyerler, üniversitelerin Elginkan Vakfına aday ve yedek olarak belirlediği bursiyerler arasından, Üniversitelerden de bir temsilci olmak üzere, Elginkan Vakfı Burs Komitesi tarafından yapılan değerlendirme ile adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak belirlenmektedir.

guest
5 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
alaa muhammed
alaa muhammed
1 yıl önce

merhaba ben yabancıyım ve bursa ihtyacım var hemde çok üniversite öğrencisyim mardin artuklu mimarlık bölümü

filsn
filsn
1 yıl önce

bende burs almak istiyorum

Tülay kayhan
Tülay kayhan
1 yıl önce

Kızım üniversiteyi kazandı ve gercekten ursa ihtiyacım var yardımcı ılursanız sevinirim

Elif
Elif
1 yıl önce

Merhaba ben universite sinavlarina hazirlaniyorum ve bu burslara gercekten ihtiyacım var 5 kardeşiz maddi acidan yetismiyor yetmiyor hicbisey yardimci olursanız gerçekten cok sevinirim

Şilan
Şilan
2 yıl önce

tam burslu önlisans öğrencisiyim. Burs almak istiyorum

Close
Menu