Ensar Vakfı Burs Başvuruları

ENSAR VAKFI LİSANS BURSLARI BAŞVURU ŞARTLARI 2021-2022

 1. Ensar Vakfı Lisans Bursları’na, sadece lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin başvurusu alınmaktadır. Ön lisans, açık öğretim ve uzaktan eğitim programlarına kayıtlı öğrencilerin başvurusu kabul edilmemektedir.
 2. Ensar Vakfı Lisans Bursları’nda İstanbul’daki üniversitelerde öğrenim gören öğrencilere öncelik verilmektedir. İstanbul dışında öğrenim gören öğrencilerin başvuruları kontenjan kalması halinde ikinci öncelikli olarak değerlendirilmektedir.
 3. Öğrenim görülen üniversitenin Yükseköğretim Kurulu (YÖK) listesinde yer alması gerekmektedir. YÖK listesinde yer almayan kurumlarda okuyan öğrencilerin başvurusu kabul edilmemektedir.
 4. Vakıf (Özel) üniversitelerinde%75 ve üzeri oranda burslu olarak öğrenimine devam eden öğrencilerin başvurusu kabul edilmektedir.
 5. Hazırlık sınıfını bitirmiş öğrencilerde sınıfını “başarılı” olarak geçmesi, ara sınıflarda okuyan öğrencilerin transkript ortalamasının 4’lük sisteme göre 2,5 olması gerekmektedir. Bunun dışındaki puan sistemlerini kullanan üniversiteler için YÖK tarafından belirlenen not karşılıkları dikkate alınmaktadır. Sınıf tekrarı yapan ve belirtilen akademik başarı notunun altında not ortalaması bulunan öğrencilerin başvuruları kabul edilmemektedir.
 6. Burs almaya hak kazanan bursiyerler için Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi tarafından yapılacak “Bursiyer Öğrenci Etkinlikleri”ne bursiyerlerin fiziki veya online katılımı beklenmektedir.  Etkinliklerle ilgili bilgiler bursiyerlere ayrıca duyurulmaktadır.
 7. Başvuru yapmış olmak bursa hak kazanıldığı anlamına gelmemektedir. Başvuruda öğrencinin verdiği;
 • Aile gelir
 • Anne-baba durumu
 • Sınıf
 • Başarı (Yerleştirme başarı sıralaması, akademik başarı)
 • Okuyan kardeş sayısı vb. bilgilerin puan karşılıkları sistem tarafından oluşturulmaktadır. Öğrencilerin başvuru puanı dikkate alınarak Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi tarafından yapılacak değerlendirmeye göre burs kontenjanının iki katı kadar öğrenci mülakata davet edilmektedir.
 1. Mülakat görüşmeleri online ve yüz yüze olarak yapılabilmektedir. Mülakat görüşmeleri sonuçlarına göre bursiyerliğe hak kazanan öğrenciler belirlenmektedir.
 2. Mülakata hak kazanan öğrencilerin mülakat görüşmesine gelirken yanlarında güncel öğrenci belgesi ve ara sınıf ise transkript getirmeleri beklenmektedir.
 3. Burs başvuru formundaki bilgiler eksiksiz doldurmalıdırlar. Bilgi eksikliği veya yanlış beyandan dolayı başvurunun geçersiz sayılmasında herhangi bir itiraz kabul edilmeyecektir.
 4. Bursa başvuran tüm öğrenciler yukarıda belirtilen başvuru şartlarını kabul etmiş sayılır.
 5. Başvuru ve değerlendirme takvimi aşağıdaki gibidir. Bu takvimde gerekli görüldüğü takdirde değişiklik yapma hakkını Ensar Vakfı saklı tutar.

İşlemler

Tarihler

Başvuru Dönemi

29/09/2021

08/10/2021

Mülakata Hak Kazananların İlanı

18/10/2021

Mülakat Tarihleri

Mülakat için randevu tarihleri ayrıca ilan edilecektir.

Bursa Hak Kazananların İlanı

08/11/2021

Bursa Hak Kazananların Belge Teslimi

09/11/2021

16/11/2021

İletişim:

Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi

Süleymaniye Cad. Elmaruf Sk. No: 3 Fatih İstanbul

0212 512 19 90

info@dem.org.tr

1 Comments

 • Ilkokul icin yokmu lgs ogrencisine

Comments are closed.