Gazi Üniversitesi Bursları

gazi-universitesi-bursuBaşvurularımız 30 Eylül 2020 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.

Burs ve Kısmi Zamanlı İş başvurusu için TIKLAYINIZ.

NOT: Kredi Yurtlar Kurumu Bursu veya Türk Eğitim Vakfı bursu almak isteyen öğrencilerimiz buradaki başvurudan sonra mutlaka KYK ve TEV’in kendi sitelerinden de başvuru yapmaları gerekmektedir aksi takdirde talep ettiği bursu alması mümkün olmaz.

***Burs ve Kısmi Zamanlı İş başvurusu yapmış olan öğrencilerimiz, başvuru yaptıktan sonra başvuru çıktılarını almaları gerekmektedir.
(Başvuru çıktısı olmayan öğrencilere burs tahsisi yapılamaz.)


a)KYK Bursları: Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından her yıl üniversitemize ayrılan karşılıksız burs kontenjanı fakülte ve yüksek okulların kayıtlı öğrenci sayıları göz önüne alınarak belirlenir. Belirlenen sayı doğrultusunda duyuru yapılır. Başvurular internet üzerinden alınır, hak kazanan öğrencilerin işlemleri Öğrenci Danışma ve Burs Hizmetleri Birimi yapılır.

b)TEV Bursları: Türk Eğitim Vakfı tarafından verilen kontenjan doğrultusunda Öğrenci Danışma ve Burs Hizmetleri Birimi’nin internet sayfasından başvurular alınır,değerlendirilir olası öğrenciler mülakata çağrılarak asil ve yedek bursiyerler belirlenir işlemleri Öğrenci Danışma ve Burs Hizmetleri Biriminde yapılır.

c) Özel Burslar: Vakıflar, yardımseverler, gerçek ve tüzel kişilerin yapacakları bağışlardan sağlanan kaynaklar, her yıl maddi desteğe ihtiyacı olup gerekli başarı düzeyini sağlayan/sürdüren Üniversite öğrencilerine tahsis edilir. Başvurular internet üzerinden alınır, hak kazanan öğrencilerin işlemleri Öğrenci Danışma ve Burs Hizmetleri Biriminde yapılır.

d)Yemek Bursu: İhtiyacı olan öğrencilere, günde bir öğün ücretsiz yemek bursu imkânı sağlanır. Her eğitim öğretim yılı başında öğrencilere verilecek olan yemek bursu sayısı yönetim kurulu kararıyla belirlenir.Belirlenen sayı doğrultusunda duyuru yapılır.Belirlenen öğrencilerin ücretsiz yemek bursunun akıllı yemek kartlarına tanımlanma işlemi birimimiz tarafından bir akademik yıl için yapılır.

 e)Yurt Bursu: Henüz uygulamamız başlamamıştır.

Burs Başvuruları: Burs talebi olan öğrencilerin, her eğitim ve öğretim dönemi başında ders kayıtlarından önce, Gazi Üniversitesi Öğrenci Danışma ve Burs Hizmetleri Biriminde İnternet sayfasında ilan edilen Sosyal Durum Belirleme ve Burs Başvuru Formunu doldurmaları zorunludur.

Burs Almaya Hak Kazanma: Burs Bilgi Sistemiyle belirlenen öğrenci listeleri Öğrenci Danışma ve Burs Hizmetleri Birimi Yönetim Kurulunda görüşülerek karara bağlanır.

guest
1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hassan
hassan
3 yıl önce

ne zaman bursunuz basliyor ?

Close
Menu