Gümüşhane Vakfı (GÜSEV) Burs Başvurusu

gumushane-GUSEV-vakfi-bursu

Gümüşhane Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfının amaçları içerisinde yer alan Eğitime Destek çerçevesinde başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi maddi olarak desteklemek üzere 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı için Burs müracaatları 19.10.2019 tarihinde başlayıp 10.11.2019 tarihinde sona erecektir.

Müracaatta bulunacak öğrencilerimizin Vakfımıza ait www.gumushanevakfi.com adresinde yer alan başvuru forumunu eksiksiz ve doğru biçimde doldurmaları gerekmektedir.
Yeni Eğitim ve Öğretim Döneminin hepiniz için başarı ve sağlık getirmesini dileriz.

GÜSEV VAKFI BURS BAŞVURU ŞARTLARI

  1. Başvuran öğrencinin veya anne-baba birisinin Gümüşhane nüfusuna kayıtlı olması,  tüm ailenin gösterildiği vukuatlı nüfus kayıt örneğinin sunulması,
  2. Halen Üniversitelerin lisans programlarının 1, 2, 3, 4. Sınıflarında okuyor olmak,Özel Üniversitelerde okuyan öğrencilerin % 100 burslu olarak okuyanları dışında burs başvurusu kabul edilmeyecektir.Uzaktan eğitim veya açık öğretim programlarına kayıtlı öğrencilerimize, ikinci lisans programını okuyan öğrencilerimize burs verilmemektedir.
  3. Burs başvurusunda bulunan ara sınıf (2.3.4) öğrencilerimizin transkript belgesini, Üniversiteyi yeni kazanan öğrencilerin ve hazırlık sınıfını bitiren öğrencilerin ÖSYM sınav sonuç belgesini ve hazırlık sınıfını geçtiğini gösterir belgenin sunulması
  4. Ailesinin gelir durumunu gösterir belge sunulması
  5. Adli Sicil Belgesinin sunulması gerekmektedir.

​Yukarıdaki şartlara göre yapılan başvurular içinden değerlendirme yapılarak burs almaya hak kazanan öğrenciler Vakıf sitemizden açıklanacaktır.