Hakkımızda

Burs haberleri sitesi 2010 yılından beri Türkiye’de yurt içi ve yurt dışı kaynaklı bursların öğrenciler tarafından haberdar olmasını amaçlayan bir platformdur. Bugüne kadar binlerce öğrenciye burs konusunda rehberlik yapan burshaberleri.com burs dönemlerinde günlük oralama 200 bin sayfa görüntüleme sayısına ulaşmaktadır. 2017 ve 2018 Eylül aylarında Alexa raporlarına göre Türkiye’nin en çok ziyaret edilen ilk 500 siteleri arasına girmiştir. Bu başarımızı sürdürememiş olsakta öğrenci arkadaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

YÖK verilerine göre yüksek öğretim kurumlarında okuyan öğrenci sayısı 2023 yılı itibariyle 6 milyon 950 bin civarındadır. Bu kadar öğrencinin maalesef 300 bin’i kadar öğrenci kurumların verdiği burslardan faydalanabiliyor. 270 bini devletin verdiği kalan 30 binin de vakıf, dernek gibi kurumların verdiği burslardır. Bizler de kalan 6 milyon 650 bin öğrencinin en doğru şekilde bilgilenmesi ve verilen burslardan haberdar olabilmesi için çekirdek bir ekiple çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunun dışında yüksek öğretim dışında da öğrencilik hayatını sürdüren arkadaşlarımıza da yardımcı olmaya çalışıyoruz. Üniversite öğrencilerinden, yüksek lisans öğrencilerine, açık öğretim öğrencilerinden ilk-orta okul ve lise öğrencilerine kadar bir çok kurumun burslarından haberdar ediyoruz. Kısaca öğrenci olan herkesin faydalanabileceği bir internet sitesi.

Vizyonumuz
Burs haber ve duyurularını sürekli olarak takip eden ve bu alanda ihtiyacını gideren ya da başkalarına yardım etmek isteyen tüm kesimlerin bilgi ihtiyacını karşılayan, Türkiye’nin öncü, sivil internet platformu olmak.

Misyonumuz
burshaberleri.com öğrencilerin burs haber ve duyurulardan haberdar olmalarına katkıda bulunmayı amaçlayan bir internet platformudur.

burshaberleri.com Türkiye’de burs vermek isteyen kurumlara, vakıflara, derneklere destek olur.

burshaberleri.com, öğrencilerin burs konusunda doğru bilgilendirmenin en geniş kitlelere ulaştırılmasını sağlamak için çaba gösterir.