Hayra Hizmet Vakfı Burs Başvurusu Hakkında

Vakfımızın sosyal yardım faaliyetleri içerisinde önemli bir kalemini de, çoğunluğu üniversitede eğitim gören fakir ve ihtiyaç sahibi öğrencilere verdiği burslar oluşturmaktadır.

Müracaatları her yıl eğitim öğretim sezonu başında alınmakta ve Yönetim Kurulu’nca, tek tek değerlendirilmektedir. Gerçek ihtiyaç sahibini bulabilmek amacıyla eleme yapılırken oldukça dikkatli davranılmaktadır. O yıl okullardan mezun olan öğrenci adedi kadar yeni müracaatlardan öğrenci sisteme dahil edilmektedir. Böylece vakfımızın bu kaleme ayırmış olduğu miktar tamamen öğrencilerimize ulaştırılmaktadır.

Şu anda burs almaya devam eden öğrencilerimizin, hem ilk müracaatlarında hem de her yıl eğitim-öğretim sezonu başında okulları ile yazışma yapılarak durumları takip edilmekte, sınıf veya ders geçmede başarısız olan, öğrenciliği herhangi bir sebeple sona eren ve normal süresinde mezun olan öğrencilerin bursları durdurulmaktadır. Bu sayede burs alan öğrencilerimizin mezun oluncaya kadar bursları kesintisiz devam ettirilmektedir.

Burslarımız, her yıl eğitim ve öğretim faaliyetinin devam ettiği,  Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında olmak üzere 9 ay üzerinden ödenmektedir. Miktar ise, Yönetim Kurulumuzca her yıl yeniden belirlenmektedir.

Son yıllarda Başbakanlık tarafından, ödenen burs ve öğrenim kredilerinin hem miktarında, hem de verilen öğrenci sayılarında artışlar sağlanmıştır. Her şeye rağmen özellikle yüksek öğrenim öğrencilerimizden maddi imkansızlık içerisinde okumaya çalışan çok öğrenci bulunmaktadır.

Vakfımız, bugüne kadar olduğu gibi, imkanlarının elverdiği ölçüde, burs vermeye devam edecektir.

1 Comments

  • ikinci öğretim okuyanlar başvurabilir mi

Comments are closed.