İstanbul Üsküdar İSAR Vakfı Bursları

İstanbul Üsküdar İSAR Vakfı Başarılı Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilerine Maddi Destek Sağlayan, Öğrenciler İçin Seminerler Düzenleyen, Burs İmkanı Sunmaktadır.

Başvuracak Olanlar İçin Önemli Tarihler

28 Mayıs 2020 Pazartesi  İSAR Başvurularının Başlangıcı
24 Ağustos 2020 Pazartesi  İSAR Başvuruları Bitişi
25 Ağustos 2020 Salı Yazılı Sınava Çağırılanların İlanı(23:00)
28 Ağustos 2020 Cuma  Bilim ve Dil Sınavı (9:00 – 12:00)
 Mülakata Çağırılanların İlanı (23:00)
29 Ağustos 2020 Cumartesi  2020-2021 İSAR Mülakatları
3 Eylül 2020 Perşembe İSAR’a Kabul Edilen Öğrencilerin İlanı

Önemli not: Tarihlere ve mülakatın nasıl yapılacağına dair değişiklikler mail yolu ile ve bu sayfa üzerinden ilan edilecektir.

İSAR, her sene olduğu gibi bu sene de kendini ilim sahasında yetiştirmek isteyen öğrencileri kabul edecektir. Bu bağlamda İstanbul’da bulunan üniversitelerde eğitim gören bölüm farkı gözetmeksizin başarılı lisans öğrencilerinin başvuruları kabul edilecektir. İSAR programı 4 yıl, İSAR İlahiyat ise 5 yıl devam etmekte olup İSAR’a kabul alan öğrenciler kendilerini ilmî sahada geliştirme imkânı bulacaklardır.

İSAR eğitiminin sacayaklarını İslamî ilimler, sosyal bilim seminerleri ve dil eğitimi oluşturmaktadır. İSAR, geçmiş birikimine ulaşmayı sağlayacak ilimleri öğrencilerine kazandırırken aynı zamanda bugün kabul görmüş sosyal bilimler alanında da eğitimler vermektedir.

2009 yılında kurulan İSAR şimdiye kadar 7 dönem mezun vermiştir. Mezunlarımız yurt içi ve yurt dışında lisansüstü eğitim ve araştırma faaliyetlerine devam etmektedir. Ayrıca eğitimlerine Türkiye’de devam eden mezunlarımız için temel eğitim programından sonra ihtisas faaliyetleri devam etmektedir.

İSAR başvuruları internet sayfasından online olarak alınacak ve tüm iletişim vermiş olduğunuz mail adresi üzerinden sağlanacaktır. Akademik Takvimde belirtilen tarihlerde yapılacak olan sınav ve mülakatı başarıyla geçen öğrencilerin İSAR’a kabulleri kesinleşecektir.

Önemli not: Tarihlere ve mülakatın nasıl yapılacağına dair değişiklikler mail yolu ile ve bu sayfa üzerinden ilan edilecektir.

İSAR Tanıtım Kitapçığı için Tıklayınız.

Başvuru için tıklayınız

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Close
Menu