İstanbul Konyalılar Derneği Burs Başvurusu

istanbul-konyalilar-dernegi-bursu

2021-2022 EĞİTİM/ÖĞRETİM YILI  ÖĞRENCİ BURSU BAŞVURU DUYURUSU

BURS BAŞVURULARI: 01 EYLÜL 2021 ÇARŞAMBA SAAT 09:00 – 30 EYLÜL 2021 PERŞEMBE SAAT 22:00 TARİHLERİ ARASINDA ÇEVRİMİÇİ OLARAK BU SAYFANIN ALT KISMINDA AÇILACAK EKRANDAN YAPILACAKTIR.

BURSTAN FAYDALANMA KOŞULLARI:

1- Başvuracak kişi, T.C. vatandaşı olmalıdır.
2- 2021/2022 burs döneminde, Konyalılar Derneği burs başvuruları “Lisans Bursu”, İstanbul Konyalılar Vakfı burs başvuruları ise “Lisans Bursu” ve “Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Bursu” ile sınırlıdır.
3- Yalnızca Konya nüfusuna kayıtlı olup ailesi İstanbul’da ikamet etmeyen, maddi desteğe ihtiyacı olan ve İstanbul’da Lisans / Yüksek Lisans eğitimine hak kazanmış öğrenciler başvuru yapabilir.
4- Vakıf üniversiteleri (tam burslu öğrenciler hariç), açık öğretim ve uzaktan öğretim öğrencileri burslarımızdan yararlanamaz. Vakıf üniversitelerinde öğrenim gören ve %100 burslu okuma hakkını kaybeden öğrencilerin bursları kesilir.
5- Ara sınıflar için, genel başarı not ortalaması 4 üzerinden en az 2.5 (100 üzerinden en az 60) olmalı ve ikiden fazla başarısız dersi bulunmamalıdır. Hazırlık sınıfından birinci sınıfa geçen öğrenciler için ise başarılı olarak geçmiş olmak gerekmektedir.
6- Burslar geri ödemesiz olup bir öğretim yılı için geçerlidir, devam koşulları sağlandığı takdirde öğrenim süresi boyunca devam edecektir.
Eğitim bursu, Kasım-Haziran ayları arasında (8 ay) ödenir.
7- KYK bursu alan öğrenciler de başvurabilir.
8- Bursiyer adayının İstanbul’da bulunacağı tarih aralığı ile eğitiminin yüz yüze veya uzaktan hangi şekilde gerçekleştirileceği hususunu dilekçesinde belirtmesi zorunludur.

BURS TALEPLERİNDE AŞAĞIDAKİ BELGELER ARANMAKTADIR. TÜM BU BELGELERİN BAŞVURU YAPILAN TARİHTEN EN FAZLA 30 GÜN ESKİ TARİHLİ, E-DEVLET ÜZERİNDEN ALINANLARIN BARKODLU/DOĞRULAMA YAPILABİLİR OLMASI GEREKMEKTEDİR.

Ailenin mali durumunu gösteren belgeler:
* Çalışan anne ve baba için maaş bordroları,
* Emekliler için aylık maaşı gösterir belge (e-devlet),
* Çalışmayan, geliri olmayan anne ve baba için Sosyal Güvenlik Kurumunda kaydı olmadığına dair belge (e- devlet),
* Anne ve baba adına ayrı ayrı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden tapu bilgilerini gösterir detaylı belge, yoksa olmadığını gösteren ekran görüntüsü (e- devlet),
* Anne ve baba adına ayrı ayrı araç varsa detaylı araç kayıt belgesi, yoksa kayıt olmadığını gösteren ekran görüntüsü (e-devlet).
Önemli Notlar:
* E-devlet üzerinden alınan tüm belgeler, barkod özelliği varsa mutlaka barkodlu olarak alınmalı ve belgelerin kimin adına olduğu mutlaka görünmelidir.
* Emekli olmakla birlikte aktif çalışan anne, baba için onaylı maaş bordrosu da eklenmelidir.
* Anne, baba dışında (anneanne, dede, amca, teyze, kardeş vb.) ailenin geçimini sağlayan varsa, bu kişilerin gelir durumu yukarıdaki maddelerden hangisine uygun ise belirtilen şekilde belge alınması ve dosyaya eklenmesi gerekmektedir.
* Belgelerin tümünün güncel tarihli olması gerekmektedir.
* Nüfus kayıt örneğinin vukuatlı ve aile bilgilerini (anne, baba ve tüm kardeşlerini) içerir şekilde e-devletten barkodlu olarak alınması zorunludur. Bunun için, anne ya da babanın e-devletinden nüfus kayıt örneği temin edilmelidir. Bursiyer adayının yalnızca kendisini içerir nüfus kayıt örneği geçersiz sayılmaktadır.

EK-1. EĞİTİM BURSU MÜRACAAT FORMU
EK-2. ÖĞRENCİ BELGESİ (E-DEVLET ÜZERİNDEN)
EK-3. ADLİ SİCİL KAYDI (E-DEVLET ÜZERİNDEN)
EK-4. NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ (E-DEVLET ÜZERİNDEN NÜFUS AİLE, VUKUATLI SEÇENEĞİ İLE. TÜM AİLE ÜYELERİNİ GÖSTERİR ŞEKİLDE AİLE REİSİ TEMİN EDEBİLİYOR)
EK-5. YERLEŞİM YERİ BELGESİ (E-DEVLET ÜZERİNDEN) (YERLEŞİM YERİ İSTANBUL OLAN ADAYLAR AYRICA AİLESİNE AİT YERLEŞİM YERİ BELGELERİNİ DE E-DEVLET ÜZERİNDEN TEMİN EDİP SİSTEME YÜKLEYECEKTİR.)
EK-6. YURTTA KALANLARDAN YURT MÜDÜRLÜĞÜNDEN ALINACAK BELGE
EK-7. ANNE VE BABA’NIN GELİRİNE İLİŞKİN BELGELER
EK-8. VESİKALIK FOTOĞRAF (2 ADET)
EK-9. İHTİYAÇ DURUMUNU ANLATAN DİLEKÇE (WORD DOSYASI HALİNDE)
EK-10. ARA SINIFLAR İÇİN TRANSKRİPT (BARKODLU, DOĞRULANABİLİR)
EK-11. ÖZEL DURUMUNUZ VARSA BUNA İLİŞKİN BELGE
EK-12. ANNE VE BABA’NIN ÜZERİNE KAYITLI TAPU VE ARAÇ KAYIT BELGELERİ

Yukarıda belirtilen EK-1EK-6EK-7,EK-9 ve varsa EK-11‘in elektronik ortamda iletilmesine ilave olarak, ıslak imzalı asılları ve EK-8’i  (KONYALILAR DERNEĞİ / İSTANBUL KONYALILAR VAKFI) Yeşilköy Mahallesi Gazi Evrenos Caddesi No:22 Kat:2 Bakırköy/İstanbul adresine 1 Ekim 2021 Cuma gününe kadar kargo vb.. yöntem ile ulaştıracaklardır. Vaktinde gelmeyen belgeler başvuruyu geçersiz hale getirir. )

BURS BAŞVURU SÜRECİ:

1- Gerekli koşulları sağlayarak burs başvurusunda bulunmuş ve istenen belgeleri vaktinde teslim etmiş adaylara mülakat gerçekleştirilecektir.
2- Yapılacak mülakatın tarihi, saati ve yeri tarafımızca bursiyer adayına bildirilecektir.
3- Mülakatı olumlu sonuçlanan ve burs almaya hak kazanan öğrenciler web sitemizde yayınlanacak olup, olumsuz sonuçlananlara kısa mesaj veya e-posta ile bildirilecektir.

EKLER
EK-1 EĞİTİM BURSU MÜRACAAT FORMU (İNDİR)

EK-2 ÖĞRENCİ BELGESİ (ÖRNEK1 & ÖRNEK2)

EK-3 ADLİ SİCİL KAYDI (ÖRNEK)

EK-4 NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ (ÖRNEK)

EK-5 YERLEŞİM YERİ BELGESİ (ÖRNEK)

EK-6 YURT BELGESİ (ÖRNEK)

EK-7 BABA/ANNE GELİR BELGELERİ (ÖRNEK1 & ÖRNEK2 & ÖRNEK3 & ÖRNEK4)

EK-8 VESİKALIK FOTOĞRAF (ÖRNEK)

EK-9 DİLEKÇE (ÖRNEK)

Başvuru Ekranına Geçmek İçin Lütfen Tıklayınız

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Close
Menu