İstanbul Rumeli Üniversitesi Bursları

Ek Burs ve İndirimler
İLK 3 TERCİHTE +%45 YÖRE BURSU

İstanbul İli Arnavutköy, Avcılar, Başakşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt ve Silivri İlçeleri Tekirdağ İli ve tüm ilçeleri, Kırklareli İli ve tüm ilçeleri, Edirne İli ve tüm ilçeleri.

Tüm Lisans bölümleri ile Önlisans Programlarında (İlk ve Acil Yardım Programı Hariç ) üniversitemiz tam ücretli olarak ilk 3 tercihinde yazan ve yerleşen öğrencilere 2023 – 2024 Eğitim öğretim ücreti mali kayıtlarında % 45 Yöre Bursu uygulanacaktır.

 İLK 3 TERCİHTE RUMELİ BURSU

Yöre Bursu kapsamı dışında kalan bölgelerden, Tüm Lisans bölümleri (Psikoloji Bölümü Hariç ) ile Önlisans Programlarında (İlk ve Acil Yardım Programı Hariç ) üniversitemiz tam ücretli olarak ilk 3 tercihinde yazan ve yerleşen öğrencilere 2023 – 2024 Eğitim öğretim ücreti mali kayıtlarında Lisans Bölümlerinde , %30+%30 , önlisans bölümlerinde ise %30 + %15 oranında RUMELİ BURSU uygulanacaktır.

İLK 5 TERCİHTE +%30 TERCİH BURSU

İLK 5 TERCİHTE +%30 TERCİH BURSU: İlk 5 tercihte üniversitemizi tercih eden ve ÖSYM Başarı bursu ile yerleşen tüm öğrencilere TÜM BÖLÜM VE PROGRAMLARDA + %30 oranında Tercih Bursu uygulanacaktır.

 

Yöre Bursu ve Rumeli Bursları hiçbir burs türü ile birleştirilemez.