İstanbul Tabip Odası Burs Başvurusu

Değerli müstakbel meslektaşımız, 

Birçok sıkıntıya göğüs gererek, azimli çalışmalarınızın sonucunda, Tıp Fakültesini kazandınız, İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak sizi tebrik ederiz.

Size “Zor kısmı geride kaldı, bundan sonrası daha kolay olacak” diyebilmek isterdik. Ama bunun, gerek tıp eğitiminin ve tıp mesleğinin büyük emek ve fedakarlık gerektiren doğası, gerekse ülkemizin ve sağlık sisteminin hepimizin yüz yüze geldiği ve çözüm talep bekleyen özgül sorunları nedeniyle doğru olmayacağını hepimiz biliyoruz.

Sizlere söyleyebileceğimiz, Hipokrat ve İbn-i Sina’nın izlerini takip ederek, binlerce yıllık bu onurlu yolculukta, ne zaman yola çıkmış olursak, olalım, beraber yürüdüğümüzdür. Karşılaşacağınız her türlü zorlukta bilgi, deneyim ve elimizdeki olanaklarla daima yanınızda olacağız.

İyi hekimlik yolunda siz, yol arkadaşlarımızdan ihtiyaç sahiplerine, ufak da olsa maddi bir destek verebilme amacıyla başlattığımız burs çalışmasını bu dönemde de devam ettiriyoruz. 2023-2024 eğitim-öğrenim yılı ekim ayından itibaren kamu üniversitelerinde okuyan, ihtiyaç sahibi öğrencimiz için 10 ay boyunca sürecek, ayda 1000- TL’lik bir katkıyı, İstanbul Tabip Odası Tıp Eğitimi Bursu‘nu desteğinize sunuyoruz.

Başvuruda bulunmak için Ek-1‘deki başvuru formunun doldurulması ve Ek-2‘de listelenen belgeler ile birlikte Fatih, Cağaloğlu’ndaki İstanbul Tabip Odası Merkez Bürosuna elden teslim edilmesi gereklidir.

Bu duyurunun gerçek ihtiyaç sahiplerine erişebilmesi için, yaygınlaştırılması önemli. Vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür ederiz.
Yeniden tebriklerimizle.

İstanbul Tabip Odası
Yönetim Kurulu


Ekler:

 Başvuru formu için tıklayınız. [EK-1]

 Gerekli belgeler listesi için tıklayınız. [EK-2]