Katar’da Doktora Öğrencilerine Burslu Kış Okulu

katar-universitesi-kis-okuluGeorgetown Üniversitesi Katar Kampusu, iktisat doktorası sahiplerine ve öğrencilerine yönelik uluslararası göç temalı bir kış okulu düzenliyor. Gidiş-dönüş uçak bileti, konaklama, yemek ve katılım ücretlerinin okul tarafından karşılandığı programa katılım için son başvuru tarihi 15 Ekim 2014.

Katılımcıların göçün sebepleri ve sonuçları üzerine dikkatli, yaratıcı ve alışılmadık bir şekilde düşündürülmesini hedefleyen program Georgetown Üniversitesi’nin Doha-Katar’daki Dış Hizmet Okulu’nda 7-11 Ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Prof. Dr. Oded Stark tarafından verilecek dersler uyum ve asimilasyon gibi birçok konuda katılımcıları bilgilendirecektir. Buna ek olarak, konferans sonunda katılımcılar gelecekte düzenlenecek olan Göçün Analitiği ve Siyasi Tasarımı Konferansı’na davet edileceklerdir.

Kış okulunda yer almak için katılımcıların iktisat doktoralarını 2010-2014 yılları arasında tamamlamış olmaları ya da doktora tezlerinin son aşamalarına gelmiş olmaları gerekmektedir. Başvuru için PDF formatında özgeçmişiniz ve doktora tezinizin bir bölümü istenmektedir.

Başvuru süreci ve detaylı bilgi için tıklayınız.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Close
Menu