Kalıcı Değerler ve Maarif Vakfı KDEM Burs Başvuruları

Kalıcı Değerler ve Maarif Vakfı (KDEM) 2023-2024 dönemi için burs başvurularımız başladı!

İstanbul’da öğrenim gören üniversite 1. sınıf öğrencilerinden yalnızca burs yönetmeliğimizdeki şartlara uyan öğrenciler (yetim, öksüz veya parçalanmış aile üyesi olan öğrenciler) vakıf bursiyerimiz olmak üzere internet sitemiz üzerinden başvurabilirler.

Burs Şartları

Değerli Öğrenciler,

Vakfımız; kuruluş amacı ve bu amaca dönük olarak çıkarılmış “Burs Yönetmeliği” gereğince sadece yetim, öksüz veya parçalanmış aile üyelerinden İstanbul’da öğrenim görenlere burs verebilmektedir. Bu şartları taşımayanların burs başvuruları değerlendirmeye alınmadan sistem tarafından otomatik olarak elenmektedir. Bu şartları taşıyanlar arasından aşağıdaki kriterlere göre öncelik sırası oluşturulmakta ve o listede ilk sıralarda yer alanlara vakfımız imkanları çerçevesinde burs verilmektedir.

1. Devlet hariç başka kurumlardan burs almıyor olmak ve ihtiyaçlı olmak,

2. Orta ve lise öğrenim hayatında başarılı olmak,

3. Eğitim, sağlık, hukuk, siyaset, iletişim vb. gibi topluma doğrudan hizmete dönük alanlardan birinde meslek edinmeyi hedeflemiş olmak,

4. 1. sınıf öğrencisi olmak (ara sınıflardan başvuru kabul edilmemektedir).

 

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Başvurular incelendikten sonra ilk aşamada uygun görülen adaylar 30 Eylül- 2 Ekim tarihleri arasında mülakata çağrılacaklardır. Mülakat için uygun görülen adaylara mülakat yer ve saatleri hakkında e-mail yoluyla bilgi verilecektir.

Mülakatlar ardından bursiyer olmaya hak kazanan adaylar gerekli şartları sağladıkları takdirde dört yıllık lisans eğitimleri süresince vakıf bursiyeri olmaya devam edeceklerdir. Bursiyer öğrencilerimizin dört sene boyunca katılımlarının beklendiği seminer programlarına ilişkin yazılı ve görsel içeriklere sitemizden ulaşabilir, önceki yıllarda düzenlenen seminer ve kitap kulüplerimizi inceleyebilirsiniz.

Başvurular için son tarih 24 Eylül!