KYK Borçları Silinecek Mi?KYK kredi borcu olanlar borçlarının silinip silinmeyeceğini merak ediyor. KYK kredi borcu olan kişiler mezun olmalarının ardından borçlarını erteleyerek taksitlendirme yapabiliyor. Yani şu anda işsiz olan mezun öğrenciler sigortalı bir işte çalışmaya başlayana kadar borçlarını erteleyebilmektedir. KYK kredi borcu olan kişi sayısı 5 milyonu aştı.  280 bin kişi hakkında yasal işlem başlatıldı. Sigortalı olarak çalışmaya başladığı halde borçlarını ödemeyen kişilerin maaşlarına haciz konuldu.

KYK kredi borçlarıyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’na yanıtlaması için soru önergesi verildi. Soru önergesinde borcunu zamanında ödeyemeyen öğrencilere uygulanan faiz oranı sebebiyle borçların daha da büyüdüğü, borcu olanların ödeme yapabilmesinin daha zor bir hale geldiği belirtildi.

KYK kredi borcunu ertelemek isteyen kişiler E-devlet sistemi üzerinden başvuru yaparak borçlarını erteleyebilir.

Öğrencilerden borçların silinmesi için ciddi bir talep oluşmakta. 

Konuyla alakalı @kykborclulari twitter hesabından bir video yayınlandı.

guest
2 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Naz
Naz
1 yıl önce

Ya işsiz ve sigortasız olanlar erteleyebiliyorlar amma faizle. Haram arkadaşım. faiz haram. işi gücü yok sigortasız üstelik öğrenci olduğu da aşikar ama faizle ertelettiriyorlar. Haram arkadaşım haram.

YUSUF CAN
YUSUF CAN
1 yıl önce

BORCUNU ÖDEYENLERE VE ÖDEYEMEYECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜ İÇİN ALMAYANLARA DA ÖDEME YAPILSIN O ZAMAN! NERESİNDEN TUTARSAN TUT SAÇMA, HAKSIZ VE ADALETSİZ.

Close
Menu