2016-2017 KYK Yurt Başvuruları (yurtbulucu.com)

2016-2017 KYK Yurt Başvuruları Tamamlandı!

2016-2017 KYK Yurt Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Tıkla Öğren 

2016-2017 eğitim öğretim döneminde Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlara yerleşebilmek için başvurular TAMAMLANDI!

KYK yurtlarında kalmak isteyen öğrencilerimiz, 22 Ağustos 2016 Pazartesi günü saat 23:59’a kadar başvurularını e-devlet üzerinden yapabilecektir.

Bunun için e-devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-devlet şifresi almaları veya diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birine  (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olması gerekmektedir.

Başvurular www.turkiye.gov.tr internet adresinden hiçbir ücret ödemeden gerçekleştirilebilecek. Başvuruya ilişkin ayrıntılı bilgi; kyk.gsb.gov.tr adresinde bulunan “Başvuru Kılavuzu”ndan alınabilecektir.

Başvuru sırasında 2016-ÖSYS ile örgün yüksek öğrenim programına kayıt yaptıran öğrencilerin ÖSYM; 30 Haziran 2016 ve öncesinde bir örgün yüksek öğrenim programına kayıtlı olan öğrencilerin ise ARASINIF kutucuğunu işaretlemesi önem taşımaktadır.

Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından bilgilerinde değişiklik olan öğrenciler, başvuru süresinin sonuna kadar bilgilerini yine e-devlet üzerinden güncelleyebilecektir.

Başvuru sonuçları, yapılacak değerlendirmeler neticesinde kyk.gsb.gov.tr kurumsal web sayfasından duyurulacaktır.

E-devlet şifresi olmayan öğrenciler için:

e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.

Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.

e-Devlet şifresi yurt dışında Elçilik ve Konsolosluklardan ücretsiz olarak temin edilebilmektedir.

En yakın PTT şubesi için tıklayınız

guest
2 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmed ÇILDIR
Ahmed ÇILDIR
4 yıl önce

slm ben süriye uyruklu Öğrenciyim ben yurt baş vuruda buluna bilirmiyim teşkürler

Esra
Esra
5 yıl önce

Yurt başvurusu yapamiyorum güvenlik kodunu doğru girdigim halde yanlis kod diyo napmaliyim lütfen yardim edin

Close
Menu