Mısır Hükûmet Bursu (2023-2024) Başvuruları

MısırVerilen Bursun Türü Lisans ve Lisansüstü Bursları
İlk Başvuru Tarihi02.08.2023
Son Başvuru Tarihi21.08.2023 18:00 (TR saati ile)
Mülakat Tarihi23.08.2023 10:00 (TR saati ile)

ÖZEL ŞARTLAR VE AÇIKLAMALAR:

 1. Adayların, Mısır tarafınca belirlenen başvuru ve kabul şartlarını taşımaları gerekmektedir. Kabul şartlarına adaylar,https://study-in-egypt.gov.eg/adresinden erişebileceklerdir.
 2. Adaylar, başvuru yapılabilecek bölüm ve üniversitelerehttps://study-in-egypt.gov.eg/adresi üzerinden erişebilirler.
 3. Adayların,https://study-in-egypt.gov.eg/adresi üzerinden Mısır tarafına başvurmaları gerekmektedir.
 4. Adayların, Mısır tarafınca başvuru için talep edilen belgeleri hazırlayarak Bakanlığımızca yapılacak olan mülakata katılmaları gerekmektedir.
 5. Adayların Mısır tarafınca burs için belirlenen şartları inceledikten sonra başvurularını gerçekleştirmeleri yararlarına olacaktır. Burs için belirlenen şartları öğrenmek içintıklayınız.
 6. Adayların kabulüne ilişkin nihai karar Mısır tarafına ait olacaktır.
 7. Adayların, basvuru.meb.gov.tr adresinden Bakanlığımıza çevrimiçi başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bakanlığımız başvuru sisteminde başvurusu bulunmayan adaylar mülakata kabul edilmeyeceğinden adayların bu hususu dikkate almaları gerekmektedir. Adayların, her iki sisteme de başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

 1. Bakanlığımızın https://basvuru.meb.gov.tr/adresi üzerinden gerçekleştirilecek çevrimiçi başvuru (Herhangi bir çıktı alınmayacaktır.)
 2. Mısır tarafınca talep edilen başvuru belgeleri

NOT:

 1. Adayların, basvuru.meb.gov.tr adresinden çevrimiçi başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bakanlığımız başvuru sisteminde başvurusu bulunmayan adaylar mülakata kabul edilmeyeceğinden adayların bu hususu dikkate almaları gerekmektedir. Adayların, her iki sisteme de başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.
 2. Teslim edilecek belgeler 3’er nüsha halinde 3 adet telli dosya içinde mülâkat saatinde komisyona teslim edilecektir. Eksik ve/veya usulüne uygun hazırlanmamış belgeler işleme alınmayacaktır.
 3. Adaylar, Bakanlığımızdan herhangi bir çağrı ya da e-posta beklemeden, belirtilmiş olan mülakat tarihinde, saat 10.00’da aşağıda belirtilen adreste hazır bulunacaklardır.

MÜLAKAT ADRESİ:

Milli Eğitim Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/Ankara

 

İLETİŞİM:

Murat YILMAZER   : murat.yilmazer@meb.gov.tr