Muş Vakfı (MUŞVAK) Burs Başvurusu

BURS BAŞVURU KRİTERLERİ

 1. T.C.Vatandaşı olmak
 2. Kendisinin ya da anne babasının (üçünden birinin) Muşlu olması
 3. Başarılı olmuş, yüksek puanlı üniversitelere yerleşmiş ve Maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere öncelik verilecektir.
 4. Yurt içinde Devlet üniversitelerini kazanmış olmak.(lisans öğrencisi olmak ,Açık Öğretim ve Uzaktan Öğretim programları kapsam dışındadır.)
 5. Vakıf Üniversitelerinde okuyan öğrenciler için %100 başarı bursu ile yerleşmiş olma kriterleri aranacaktır.
 6. Farklı kurumlardan alınan burslar, başvurunuza engel teşkil etmez.

Not:

 1. Ara sınıflar için 2.25 not ortalaması ya da alttan dersinin kalmamış olması ve disiplin suçunu işlememiş olması şartları aranmaktadır.
 2. Bursunuz çıktıktan ve web sayfamızda ilan edildikten sonra belgeleriniz incelenecek. Belgeleriniz incelendikten sonra bursunuz kesinleşecektir.Burs başvuru formundaki beyanlarınız ile belgelerinizdeki beyanlarınız arasındaki bilgiler doğru çıkmazsa başvurunuz kabul edilmez gerekli hukuki işlemler başlatılır.
 3. Bursa’da okuyan öğrencilerimizin başvuruları kabul edilmeyecektir.BURSA MUŞ-İLDER’E yönlendirileceklerdir.
 4. Muş Vakfı yönetim kurulu 2023-2024 öğretim yılı öğrenci burslarını Ekim-Mayıs ayları toplam 8 ay olmak üzere aylık 750TL olarak belirlemiştir.Burslar her ayın son iş günü bursiyerlerimizin hesaplarına yatırılır.
 5. Burs başvurları 9 Ekim Pazartesi-22 Ekim Pazar tarihlerinde www.musvakfi.org.tr web sayfamızda yayımlanan  başvuru formu doldurularak yapılacaktır.Her öğrenci sadece bir defaya mahsus başvuru yapabildiğinde başvurunuzu dikkatlice yapınız.

2023-2024 Burs başvurularını https://musvakfi.org.tr/burs-basvurusu-tr-1056.htm linki üzerinde yapabilirsiniz.

3 Comments

 • Burs başvurusu ne zaman başlayacak haberi olan varmı?

 • Bursa da okuyan öğrenciler ne diye kabul edilmiyor

  • Sadece muştakilere veriliyor da ondan.

Comments are closed.