İstanbul Niksarlılar Derneği Burs Başvurusu

İSTANBUL NİKSARLILAR DERNEĞİ BURS BAŞVURU ŞARTLARI

DERNEĞİMİZE BURS BAŞVURUSU YAPACAK ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE;

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMALARI OKUDUKTAN SONRA BURS BAŞVURU FORMUNU DOLDURUNUZ!

 • Başvurular aşağıdaki “İstanbul Niksarlılar Derneği Burs Başvuru Formu” ile internet üzerinden yapılacaktır.
 • 2023-2024 eğitim öğretim yılı burs başvuruları  08 Eylül 2023 Cuma günü başlamış olup, 28 Eylül 2023 Perşembe günü saat 23:59 itibariyle sona erecektir.
 • Burs Başvuruları yalnızca derneğimizin www.niksarder.com internet sitesi, web üzerinden online olarak yapılacak olup, elden ya da kargo ve posta yoluyla başvuru alınmayacaktır.
 • Başvuru aşamasında hiçbir belge istenmemektedir. Verilen bilgileri doğrulatıcı belgeler burs almaya hak kazanan öğrencilerimizden sonraki aşamada istenilecektir.
 • Derneğimize Burs Başvurusu yapacak  öğrencinin kendisi ya da anne-babasından en az birinin doğum yeri veya nüfusa kayıtlı olduğu yerin NİKSAR* olması gerekmektedir. Nüfusta kendi, anne ya da babasının nüfus kaydı/doğum yeri Niksar olmayanların başvuruları dikkate alınmayacak, değerlendirmeye alınsalar dahi Niksar’la alakaları olamayan öğrencilere burs verilmeyecektir. ( * 1991 yılına kadar Niksar’a bağlı bir belde iken ilçe statüsü alan Başçiftlik ve köylerinden olan öğrencilerimizin anne-babalarının doğum tarihlerinde Niksarlı olduklarından dolayı başvuruları kabul edilecektir. )
 • Burslar 4 yıl ve üzeri üniversitede okuyanlar için verilmektedir. 2 yıllık yüksek okullar için yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
 • Özel/Vakıf üniversitelerinde okuyan ya da okuyacak öğrencilerden Tam Burslu okuyanlar dışındaki başvurular dikkate alınmayacaktır.
 • Geçen öğretim yılında derneğimizden burs almakta olan öğrencilerimiz bu yıl tekrar burs almak için Burs Başvuru Formunu dolduracak yeniden başvuru yapacaklardır. Değerlendirme sonucu yeniden burs alma hakkı kazandıkları takdirde okullarından başarılarını gösterir transcript belgesi istenecektir. Aksi halde bursları geçersiz olacaktır.
 • Lütfen formdaki tüm sorulara özenle cevap veriniz, özellikle belirtmek istediğiniz özel durumunuzu en alt kısımdaki belirtilen yere yazınız, özel durumunuzu belirtmeniz önemlidir, bu bölümdeki ve tüm formdaki bilgiler burs komisyonumuzca değerlendirilme dışında kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.
 • Başvurunun kabulü sonrası vermiş olduğunuz bilgilerin, belgeler ile doğrulatılacağını unutmayarak doğru bilgilerle formu doldurunuz.
 • Burs başvuruları Derneğimiz Burs Çalışma Komitesince yapılacak değerlendirmeler sonucu Burs almaya hak kazananların isimleri derneğimiz web adresi ve sosyal medya kanallarımızdan açıklanacak olup ayrıca formlarda vermiş olduğunuz telefonlarınıza da sms yoluyla ulaştırılacaktır.
 • Burs ödemeleri, 2023-2024 öğretim yılında 8 ay boyunca ( Kasım 2023 – Haziran 2024 arası) açıklanacak öğrencilerimizin banka hesaplarına her ayın 20’sinde olmak üzere aylık olarak yatırılacaktır.
 • Burslar ve başvurularda karşılaşacağınız her türlü soru ve bilgi için başvuru süresince 0533 768 53 01  no’lu telefondan bilgi alabilir, niksarlilardernegi@hotmail.com ya da facebook.com/istanbulniksarlilardernegi sayfalarımızdan mesajla sorularınızı gönderebilirsiniz.
 • İstanbul Niksarlılar Derneği’nin bursları karşılıksız olup, burs kaynakları gönlü zengin Niksarlı hemşehrilerimiz tarafından karşılanmakta, ihtiyaç sahibi, başarılı Niksarlı öğrencilerimize her yıl yüzlerce başvuru arasından titizle seçilerek verilmektedir. Lütfen vereceğiniz doğru bilgilerle, burslarımızın amacına uygun verilmesine siz de katkıda bulununuz.

Burs Başvuru Formu