İstanbul Niksarlılar Derneği 2019-2020 Burs Başvurusu

 • 2019-2020 eğitim öğretim yılı burs başvuruları 10 Eylül 2019 Salı  günü başlayacak, 4 Ekim 2019 Cuma günü akşamı saat 22:00’de  sona erecektir.
 • Burs Başvuruları yalnızca www.niksarder.com internet sitemizden, web üzerinden yapılacak olup, elden ya da bir başka yolla başvuru alınmayacaktır. Başvurular aşağıdaki “İstanbul Niksarlılar Derneği Burs Başvuru Formu” ile internet üzerinden yapılacaktır.
 • Derneğimize Burs Başvurusu yapacak  öğrencinin kendisi ya da anne-babasından en az birinin doğum yeri veya nüfusa kayıtlı olduğu ilçe NİKSAR olması gerekmektedir. Nüfusta kendi, anne ya da babasının nüfus kaydı Niksar olmayanların başvuruları dikkate alınmayacak, değerlendirmeye alınsalar dahi Niksar’la alakaları olamayan öğrencilere burs verilmeyecektir. ( 1991 yılına kadar Niksar’a bağlı bir belde iken ilçe statüsü alan Başçiftlik ve köylerinden olan öğrencilerimizin anne-babalarının doğum tarihlerinde Niksar’lı olduklarından başvuruları kabul edilecektir. )
 • Burslar 4 yıl ve üzeri üniversitede okuyanlar için verilmektedir. 2 yıllık yüksek okullar için yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
 • Özel/Vakıf üniversitelerinde okuyan ya da okuyacak öğrencilerden Tam Burslu okuyanlar dışındaki başvurular dikkate alınmayacaktır.
 • Geçen öğretim yılında derneğimizden burs almakta olan öğrencilerimiz bu yıl tekrar burs almak için Burs Başvuru Formunu dolduracak yeniden başvuru yapacaklardır. Değerlendirme sonucu yeniden burs alma hakkı kazandıkları takdirde okullarından başarılarını gösterir transcript istenecektir. Aksi halde bursları geçersiz olacaktır.
 • Lütfen formdaki tüm sorulara özenle cevap veriniz, özellikle belirtmek istediğiniz özel durumunuzu en alt kısımdaki belirtilen yere yazınız, özel durumunuzu belirtmeniz önemlidir, bu bölümdeki ve tüm formdaki bilgiler burs komisyonumuzca değerlendirilme dışında kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.
 • Başvurunun kabulü sonrası vermiş olduğunuz bilgilerin, belgeler ile doğrulatılacağını unutmayarak doğru bilgilerle formu doldurunuz.
 • Online başvuru dışında elden ya da posta yolu ile başvuru alınmayacaktır.
 • Burslar ve başvurularda karşılaşacağınız her tür soru ve bilgi ile ilgili her gün 10.oo – 19.oo saatleri arası 216 330 34 60  no’lu telefonlardan bilgi alabilir, niksarlilardernegi@hotmail.com ya da facebook.com/istanbulniksarlilardernegi sayfalarımıza bize yazabilirsiniz.
 • İstanbul Niksarlılar Derneği’nin bursları karşılıksız olup, burs kaynakları gönlü zengin Niksar’lı hemşehrilerimiz tarafından karşılanmakta, ihtiyaç sahibi, başarılı Niksar’lı öğrencilerimize her yıl yüzlerce başvuru arasından titizle seçilerek verilmektedir. Lütfen vereceğiniz doğru bilgilerle, burslarımızın amacına uygun verilmesine siz de katkıda bulununuz.
guest
3 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ertuğrul
Ertuğrul
1 yıl önce

önlisans okuyanların canı yokmu çok merak ediyorum

Fatih
Fatih
3 yıl önce

Niksar ne ya 😀

Yaşar Dalar
Yaşar Dalar
2 yıl önce
Reply to  Fatih

beğenmedin mi la bebe

Close
Menu