Sabancı Vakfı Üniversiteye Giriş Burs Başvurusu

sabanci-vakfi-burslari

Üniversiteye Giriş Bursu

YKS’de Sabancı Vakfı tarafından belirlenen taban puanları sağlayarak yine Sabancı Vakfı tarafından burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelere yerleştirilen başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilir.

Burs başvurusu yapmak isteyen öğrenciler öğrenim gördükleri üniversitelerin belirlediği tarihe kadar Öğrenci İşlerine / Burs Ofisine başvuru yaparlar. Öğrenci İşleri / Burs Ofisi tarafından farklı bir tarih belirlenmediği durumda son başvuru tarihi 23 Ekim 2020’dir. Üniversite tarafından bursiyerlerin değerlendirilmesi adayların yüksek başarı ve maddi gereksinimi dikkate alınarak yapılır, seçilen bursiyerlerin isimleri Sabancı Vakfı’na bildirilir.

Marmara Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpşa’da öğrenim gören öğrencilerin burs başvuruları ise www.e-bursum.com web sitesi üzerinden kabul edilmektedir. www.e-bursum.com web sitesi üzerinden 23 Ekim 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular arasından bursiyer seçimi üniversitelerin burs komiteleri ile değerlendirilerek yürütülecektir. (Başvurular yakında açılacaktır)

Üniversiteye Giriş Bursu (Genel) için tıklayınız

Üniversiteye Giriş Bursu (Marmara Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa) için tıklayınız

guest
5 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hakkı
Hakkı
7 saat önce

Yav arkadaş herkes kendi memleketinde bulunuyor unvye kim nasil gidecek basvuru için yapin herkese online olsun bitsin birde herkesin ögrenci işleri Allah a emanet bi şey sorup bilme ihtimaleri %0.1 seni oyle yerlere yönlendirir kendini unv cikişinda bulursun biraz öğrenci milletine kolaylik saglayin gelen giden basiyor tekmeyi öğrenciye zaten

Zozan
Zozan
1 yıl önce

Allah rızası için dönün basil başvura yapacam bilmiyorum

Zeynep
Zeynep
1 yıl önce

Başvuran arkadaşlar nasıl başvurdu nereden

selin
selin
1 yıl önce

mrba 2019/20 burslari ne zaman?

İrem
İrem
2 yıl önce

Bursa başvurdum peki sonucumu nasıl öğreneceğim

Close
Menu