Sabancı Vakfı Üniversiteye Giriş Burs Başvurusu

sabanci-vakfi-burslari

Sabancı Vakfı bursları, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilmektedir.

Sabancı Vakfı bursları, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilmektedir.

Ayrıca Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından engel ve başarı durumuna göre tespit edilen yurt içindeki devlet üniversitelerine ya da burslu olarak vakıf/özel üniversitelerine yerleştirilen 15 öğrenci ile kalkınmada öncelikli illerde yerleştirme puanı itibariyle il birincisi olarak tespit edilen yurt içindeki devlet üniversitelerine ya da burslu olarak vakıf/özel üniversitelerine yerleştirilen 15 öğrenciye de Sabancı Vakfı bursu verilir.

Sabancı Vakfı Bursları, 2021 yılında aşağıdaki üniversitelere, belirtilen puan türlerinde yerleştirilen öğrencilere verilir:

Ankara ÜniversitesiSAYEA
Boğaziçi ÜniversitesiSAYEASÖZDİL
Çukurova ÜniversitesiSAYEASÖZ
Dokuz Eylül ÜniversitesiSAYEASÖZ
Ege ÜniversitesiSAYEASÖZ
Gazi ÜniversitesiSAYSÖZ
Hacettepe ÜniversitesiSAYEADİL
İstanbul Teknik ÜniversitesiSAY
İstanbul ÜniversitesiSAYEASÖZDİL
İstanbul Üniversitesi-CerrahpaşaSAY
Marmara ÜniversitesiSAYEASÖZ
Orta Doğu Teknik ÜniversitesiSAYEADİL
Yıldız Teknik ÜniversitesiSAY

Burs başvurusu için 2021 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS), yerleştirme puan türü esas alınmak üzere, en az aşağıda belirtilen puanları almış olmak gereklidir:

Sayısal Puanı:420
Eşit Ağırlık Puanı:380
Sözel Puanı:380
Dil Puanı:430
  • Burs, Türkiye’de lisans öğrenimi gören T.C. uyruklu öğrenciler için geçerlidir.
  • Yukarıda belirtilen Üniversitelerin Burs Komiteleri tarafından yapılacak değerlendirme ile adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak Sabancı Vakfı bursu alacak öğrenciler belirlenecektir. Marmara ÜniversitesiÇukurova ÜniversitesiDokuz Eylül Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa‘da öğrenim gören öğrencilerin burs başvuruları ise www.e-bursum.com web sitesi üzerinden kabul edilmektedir.
  • Ekim-Haziran aylarında olmak üzere 9 ay süreyle aylık 900 TL burs ödemesi yapılacak olup, burslar burs almaya başlanan tarihten başlayarak normal öğrenim süresi dahilinde devam eder.
  • Sabancı Vakfı Bursları karşılıksız olup, geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir. Ancak mezun bursiyerler gönül borcunu ödemek için dilerlerse burs almakta olan öğrencilere deneyim ve bilgi aktarmak için mentorluk yapabilir.

Son Başvuru Tarihi

Üniversitelerin burs başvuruları için geliştirdiği başvuru formu ve istenen belgeler Sabancı Vakfı bursları için de aynen geçerli olacaktır. Sabancı Vakfı bursları için başvuruların ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından kayıtlı olduğu üniversitenin belirlediği tarihe kadar Öğrenci İşleri / Burs Ofisi’ne teslim edilmesi gerekmektedir. Öğrenci İşleri / Burs Ofisi tarafından farklı bir tarih belirlenmediği durumda son başvuru tarihi 22 Ekim 2021‘dir.

Marmara ÜniversitesiÇukurova ÜniversitesiDokuz Eylül Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa‘da öğrenim gören öğrencilerin burs başvuruları ise www.e-bursum.com web sitesi üzerinden kabul edilmektedir. www.e-bursum.com web sitesi üzerinden 22 Ekim 2021 tarihine kadar yapılacak başvurular arasından bursiyer seçimi üniversitelerin burs komiteleri ile değerlendirilerek yürütülecektir.

Üniversiteye Giriş Bursu (Başvuru Üniversitelere) için tıklayınız

Üniversiteye Giriş Bursu (Başvuru www.e-bursum.com web sitesine) için tıklayınız

guest
5 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hakkı
Hakkı
2 yıl önce

Yav arkadaş herkes kendi memleketinde bulunuyor unvye kim nasil gidecek basvuru için yapin herkese online olsun bitsin birde herkesin ögrenci işleri Allah a emanet bi şey sorup bilme ihtimaleri %0.1 seni oyle yerlere yönlendirir kendini unv cikişinda bulursun biraz öğrenci milletine kolaylik saglayin gelen giden basiyor tekmeyi öğrenciye zaten

Zozan
Zozan
3 yıl önce

Allah rızası için dönün basil başvura yapacam bilmiyorum

Zeynep
Zeynep
3 yıl önce

Başvuran arkadaşlar nasıl başvurdu nereden

selin
selin
3 yıl önce

mrba 2019/20 burslari ne zaman?

İrem
İrem
5 yıl önce

Bursa başvurdum peki sonucumu nasıl öğreneceğim

Close
Menu