Salih Karagöz Vakfı Burs Başvurusu

SALİH KARAGÖZ VAKFI, 1970 yılında kurulmuş bir aile vakfı olup Yurt içi üniversitelerimizin Mimarlık ve Mühendislik bölümlerinde eğitim almakta olan başarılı ve maddi ihtiyaç sahibi öğrencilerine karşılıksız burs imkanı sağlamaktadır.

Burs Başvurusu İçin Şartlar

Lisans eğitimi veren devlet okullarının Mimarlık yada Mühendislik bölümü öğrencisi olmak
Mali desteğe ihtiyacı olmak
Başka kurumdan burs almamak (Başka kaynaklardan aylık nakit yardımı şeklinde burs alanlara Vakıftan burs verilmez-Kredi ve Yurtlar Kurumundan alınan harç ve öğrenim kredisi hariç)
Yeni yerleşenler için ön sıralarda yerleşmiş olmak
Ara sınıftakiler için Genel Not Ortalamasının en az 2.5/4 veya 60/100 olması (Ancak Genel Not Ortalaması uygun olduğu halde 3 dersten fazla başarısız olanlar burs için başvuru yapamazlar)

Burs Başvuru Dönemi

Başvurular her ders yılı başında Ekim ayı sonuna kadar yapılabilmektedir.
Bursiyer öğrenci temini konusunda çeşitli üniversitelerle bağlantı kurulmakta ve bu kurumlarda kayıtlı öğrencilerin kendi okullarının burs ofisi/öğrenci daireleri aracılığıyla başvuru yapmaları sağlanmaktadır. Bu kurumlar dışında kalan üniversite öğrencileri ise vakfımıza doğrudan başvuruda bulunabilmektedirler.
Başvuru kabul edebilecek üniversiteler ders yılı başlarında duyurulmaktadır.
Başvurular, elden, posta veya mail yoluyla kabul edilmektedir.

Burs Başvuru Formu

Başvuru Formu EK-1 ve EK-2 ) doldurulduktan sonra gerekli yetkili imzalar alınmasını takiben elden veya posta yoluyla Vakfımıza teslim edilmelidir. Ara sınıftaki öğrencilerin başvuru formu’nu, tüm ders notlarını gösterir Transkript ile birlikte göndermeleri gerekmektedir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Close
Menu