Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Burslarımız

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı bursları Lisans ve Lisansüstü düzeyde öğrenim gören başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilere verilmekte, karşılıksız ve öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Burs verilecek Fakülte Bölümleri

  • Tıp Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • Mühendislik Fakültesi

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı tarafından her yıl yeniden tespit edilen ve ilan edilecek kontenjan, tutar ve sürelerde verilecek karşılıksız burslarla ilgili lisans, tezli yüksek lisans öğrencilerine vakfımız tarafından verilecek burslar toplam kontenjana dahil olup bu kontenjanın en fazla % 20’si kadarı da SARBAK METAL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. çalışan personelinin çocuklarına burs olarak verilecektir. Bu burs lisans veya lisansüstü şeklindedir. %10 Kontenjan Mütevelli Heyeti Başkanı’na projelendirmek üzere ayrılır. Projelendirilemeyen bursiyer sayısı vakfın burs yönetmenliginde olduğu şekilde değerlendirilir. Burs imkanından yararlanmak isteyen öğrencilerin başvuruları her yıl Eylül ayının başından itibaren vakfımıza yapılmakta olup, başvurular Eylül sonunda bitmektedir.Burs bağlanması başvuruların kabulü ile birlikte Ekim ayında başlar.

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı burs komitesi tarafından yapılan değerlendirme ile aday ve yedek olarak belirlenen bursiyerler arasından adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak belirlenir.

Burslarımızdan 2019 – 2020 ögrenim yılı için toplam 38 kişi yararlanacaktır. Karşılıksız olarak yapılacak yardım 350TL /ay’dır ve 9 ay süre ile burs verilir.

Başvuru Formu

Başvuru Sonuç Görüntüleme

guest
1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Şeyma
Şeyma
1 yıl önce

Hemşirelik bölümü okumak istiyorum ama puanım yetmiyor özlellere de maddi durumum, bana tercihlerden sonra değilde tercih yapmadan önce burs verebilecek birilerinin desteğine ihtiyacım inşAllah sesimi duyan birisi olur sonuçta sizin de değiniz gibi ‘Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez.’

Close
Menu