Sivas Hizmet Vakfı Burs Başvurusu

Sivas Hizmet Vakfı tarafından 5 yıldır sürdürülen ‘Sivaslılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor’ projesi kapsamında üniversitede eğitim gören öğrencilere burs yardımı bu yıl da devam edecek.

Sivas Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Toplantısı, Sivas Valiliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Sivas Valisi ve Vakıf Başkanımız Salih Ayhan, insana yapılacak en önemli yatırım eğitime ve insana yapılandır. Eğitime yapılan hizmetin yeri ve önemi her şeyden daha önceliklidir ve değerlidir. Bu vesile ile Sivas Hizmet Vakfı olarak önceki eğitim dönemlerinde yapmış olduğumuz gibi bu sene de üniversite öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sağlamak için burs desteği vermeye devam edeceğiz. Ailesi Sivas’ta ikamet eden üniversite öğrencilerimizden gerekli şartları taşıyanlar burs için başvuruda bulunabileceklerdir.

Sivas Hizmet Vakfı’mızın İnternet Sitesinden Başvurular Alınacak

Burs başvuruları 13 Ekim 2021 Çarşamba günü itibariyle Sivas Hizmet Vakfı internet sitesindeki ‘Burs Başvuru Formu’nun doldurularak yapılacağını söyleyen Vali Salih Ayhan, son başvuru tarihinin ise 22 Ekim 2021 olduğunu kaydetti.

Vali Ayhan, sözlerine şöyle devam etti:

“İnternet sitesinden burs ön başvuru formu doldurulup, Sorgu izin belgesi sisteme yüklenecektir. Ön incelemede durumu uygun görülen öğrencilerimizden belgelerinin asılları istenilerek ailesi Sivas merkezde ikamet edenler Vakfın merkezi Osmanağa Konağına, İlçe de ikamet edenler ise evraklarını İlçe Kaymakamlıklara teslim edeceklerdir.Evraklarını teslim eden öğrencilerin başvuruları resmi verilere dayanılarak değerlendirilecektir.Nihayetinde başvuru yapan öğrencilerimiz, TC Kimlik Numaraları ile yine Vakıf sitesinden burs almaya hak kazanıp kazanmadıklarını öğreneceklerdir.

Burslar aylık 200 TL olacak şeklinde öğrencilerimize ödenecektir. Bilindiği gibi öğrencilerimize verdiğimiz burslar bağış yapan hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla oluşmaktadır. O nedenle ne kadar çok bağış toplanabilirse o kadar çok sayıda ihtiyaç sahibi öğrencimize burs verilecektir.

Bu nedenle ‘Sivaslılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor’ diyerek eğitime duyarlı tüm Sivaslıları, imkânları doğrultusunda hiç değilse bir öğrenciye burs verecek ölçüde gençlerimize katkı sağlamaya, hayalleri uğruna çıktıkları yolculukta onlara destek olmaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

BURS BAŞVURU KILAVUZUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BURS BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Eda
Eda
3 yıl önce

Evet yaa geçen sene erkenden verilmişti neden bu kadar uzadı ki

Beyza
Beyza
3 yıl önce

Sonuçlar ne zaman belli olacak başvurular biteli 1 buçuk ay oldu bekliyoruz