Süreyya Ağaoğlu Vakfı Burs Başvurusu

Burs Başvuru Dönemi
Başvuruların Değerlendirilmesi ve Mülakat
Başvuru Sonuçlarının Açıklanması
1 Eylül – 20 Eylül 2022
1 Ekim – 21 Ekim 2022
27 Ekim 2022
Burs Tutarı300 TL/ay (Lise)
600 TL/ay (Lisans)
700 TL/ay (Üstün Başarı Lisans)
700 TL/ay (Üstün Başarı Sanat)
700 TL/ay (Tezli Yüksek Lisans)
Burs Ödeme SüresiEkim 2022 / Haziran 2023 (9 ay)
 1. Burs başvuru döneminde “Lise Bursu”, “Lisans Bursu” ve “Tezli Yüksek Lisans Bursu” başvuruları kabul edilir. 
 2. Başvurular yalnızca web sitemiz üzerinden yapılır. Posta, e-posta, kargo yoluyla yazılı ve şahsen yapılan başvurular dikkate alınmaz.
 3. Bursların tamamı karşılıksızdır ve bir akademik yıl için geçerlidir.
 4. KYK bursu, KYK kredisi ve/veya diğer vakıf ve kuruluşlardan burs alan öğrenciler, burs başvurusu yapabilir. Birden fazla burs almak başvuru yapmaya engel değildir.
 5. Vakıf üniversitesi (tam burslu öğrenciler hariç), özel liseler (tam burslu öğrenciler hariç) açık öğretim ve uzaktan öğretim öğrencileri burslarımızdan yararlanamaz. 
 6. Aynı aileden birden fazla kişiye (hukuk bölümünde öğrenim gören kardeşler hariç) aynı anda burs verilmez. Hukuk öğrenimi gören kardeşler söz konusu olduğunda da bir aileden aynı anda en fazla iki kişiye burs verilir.
 7. Lisans Bursu başvurusu olumlu sonuçlanan öğrenciler arasından gerekli not kriterini sağlayanlara Yönetim Kurulu kararıyla “Üstün Başarı Bursu” verilir.
 8. Burslar ekim-haziran ayları arasında (toplam 9 ay), ayın ilk haftası içerisinde ödenir. (Yalnızca ekim ayına ait ilk burs tutarı burs başvuru sonuçlarının kesinleşmesini takiben kasım ayı ile birlikte ödenir.)
 9. Burs almaya başlayan öğrencilerin takip eden öğretim yılı için burs başvurusu yapmaları gerekmez. Bursun devam etmesi için yeni dönem başında talep edilen belgelerin beyanı (bursiyerlik koşullarının tamamının karşılanması halinde) yeterlidir. Ancak bursların devamı Dernek ve Vakıf gelirlerine bağlı olup Yönetim Kurulu kararı ile durdurulabilir.
 10. Doğal afet, kaza, sağlık vb. durumlar nedeniyle bir öğretim yılında başarısız olan öğrencilerin burs ödemelerinin devamı Yönetim Kurulu kararına bağlıdır. Bu öğrencilerin yazılı olarak başvurmaları ve durumlarını belgelemeleri gerekir.
 11.  Erasmus ve benzeri  uluslararası öğrenci değişim programları kapsamında öğrenime belirli süreyle yurt dışında devam eden burslu öğrencilerin aylık burs ödemeleri devam eder.
 12. Üniversite öğrenimi devam ederken yıl kaybetmeden başka bir üniversiteye yatay geçiş yapanların bursları, geçiş yaptıkları üniversitenin, o öğretim döneminde burs verileceği açıklanan üniversiteler arasında olması koşulu ile devam eder. Yıl kaybedenler yatay geçiş öncesindeki süreleri kadar burs alır.
 13. Öğrenim gördüğü ana daldan burs almaya hak kazanan ve çift ana dal öğrenimi gören öğrencilerin bursları ana daldan mezun oluncaya kadar devam eder. İkinci ana daldan burs almaya hak kazanan öğrencilerin bursları ise ana dalın eğitim süresine ilave edilecek en fazla bir yıl için daha geçerlidir. 
 14. Bursiyerler, öğrenimleri ile ilgili okul ve/veya bölüm değişikliği, geçici olarak yurt dışına çıkma, öğrenime devam edememe, adres, telefon, e-posta adresi vb. değişiklikleri en kısa sürede Dernek/Vakıf yönetimine bildirmek zorundadır.
 15. Burslu öğrenciler, ara dönemde öğrenci belgesi ile not belgesi (transkript veya karne) ve yeni akademik dönem başında öğrenci belgesi (bir üst sınıfa geçtiğini gösterir şekilde), not belgesi (transkript veya karne) ve güncel adli sicil kayıtlarını “Bursiyer Bilgi Takip Sistemi” ne yüklemekle yükümlüdür. Söz konusu belgelerin belirtilen sürede sisteme girilmemesi bursun kesilmesine neden olur.
 16. Bursiyerler gerekli görülen hallerde burs başvuru formunda ve/veya beyan edilen belgelerdeki bilgilerin araştırılmasını ve kullanılmasını kabul eder. Bursiyerlik koşullarına aykırı hareket ettiği belirlenen öğrencilerin  (eksik veya yanlış beyanda bulunan, talep edilen belgeleri zamanında beyan etmeyen, disiplin cezası alan, hüküm giyen ) bursları kesilir ve gerekirse kendilerinden o tarihe kadar yapılan ödemeler yasal yollara başvurularak geri istenir. 
guest
6 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
NECLA
NECLA
1 yıl önce

Gaziantep üniversitesinde okuyorum bursa başvuru yapamıyorum

barış dere
barış dere
1 yıl önce

vakfın intet sayfasına girdiğimde bus sayfası açılamıyor.

Elif Akın
Elif Akın
1 yıl önce
Reply to  barış dere

Burs başvurusu 1 Eylül – 20 Eylül tarihleri arasında. 1 eylülden itibaren internet sayfasına girersen çıkar. Şimdi. Çıkmamasının sebebi başvuruların başlamamasından kaynaklı :))

f
f
3 yıl önce

üniversite ayrımı mı var hepsi yazılmamış

Serdar Tokgöz
Serdar Tokgöz
3 yıl önce

Abi Fizik bölümü yok. Fizik Ôğretmenliği var, fizik mühendisliği var ama fizik bölümü yok. Nedir bu temel bilime olan düşmanlığınız?

temelbilim
temelbilim
2 yıl önce
Reply to  Serdar Tokgöz

Aga temel bilimin burs almadığı yer mi var zaten temel bilimlere destek veren bir sürü yer var.

Close
Menu