TESA Vakfı Burs Başvurusu

Türkiye Eğitim Ve Sağlık Araştırma Vakfı (TESA Vakfı) kurulduğu günden bu yana eğitime destek olmayı amaçlayarak her yıl olduğu gibi, 2020-2021 Eğitim Öğretim döneminde de ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilere burs verecektir. 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı bursları için başvurular 09 Kasım- 09 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Öğrenciler başvurularını  bursbasvuru.tesa.org.tr   üzerinden BYS (Burs Yönetim Sistemi) ile müracaat kabul edilecektir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGE VE ÖZELLİKLER ŞUNLARDIR:

1:T.C kimlik kartı / Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

2- Adli Sicil Belgesi (e-devletten alınabilir)

3- Öğrenci Belgesi (Okuldan ya da e-devletten alınabilir)

4- Aile Nüfus Kayıt Örneği (Tüm aileyi gösteren vukuatlı), (e-devletten alınabilir)

5- Aile Durum Belgesi;

*Çalışan Anne, Baba veya maddi destek aldığı akrabalarının gelir durumunu gösteren belgeler (Maaş bordrosu) (e-devletten alınabilir)

*Serbest çalışan anne baba için; son yılları gösteren gelir vergisi beyannamesi / kurumlar vergisi beyannamesi dökümü (www.gib.gov.tr adresinden alınabilir.)

* Emekliler için; aylık maaşı gösterir belge (e-devletten alınabilir.) Önemli Not: Emekli olmakla birlikte aktif çalışan anne, baba için onaylı maaş bordrosu da eklenmelidir.

* Çalışmayan, geliri olmayan anne ve baba için; Sosyal Güvenlik Kurumunda kaydı olmadığına dair belge (4A/4B/4C Hizmet Dökümü ve Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi)

e-devletten alınabilir. E-devlete giriş yaptıktan sonra izleyeceğiniz adımlar: SGK Tescil ve Hizmet Dökümü-Hizmet Dökümü Türü-Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi

*Tarım ve hayvancılıkla uğraşan anne, baba için; ürün/hayvan varlığı ve gelir durum dökümü (e-devletteki Tarım ve Orman Bakanlığı Sayfasından alınabilir.)

* (Anne, baba dışında (anane, dede, amca, teyze, kardeş vb.) ailenin geçimini sağlayan varsa, bu kişilerin gelir durumu yukarıdaki maddelerden hangisine uygun ise belirtilen şekilde belge alınması ve forma eklenmesi gerekmektedir.)

6- Özürlü, şehit, gazi, yetiştirme ve vakıf yurdu öğrenciler var ise bu durumlarıyla ilgili evraklar,

7- Transkript

Başvuru yapacak öğrencilerin yukarıda sayılan evrakları .pdf formatında sisteme yüklemeleri gerekmektedir. BYS sisteminde öğrencilerden istenen bilgi (kişisel, eğitim, aile, mali veriler) ve belgeler eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Eksik bilgi ve belge sunan öğrencilerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

guest
3 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dilek Karaduman
Dilek Karaduman
5 ay önce

hangi tarihte sonuçlar açıklanacak?

Rıdvan salim
Rıdvan salim
4 ay önce

Bize 15 Ocak dediler fakat hala açıklanmadı

Dilek Karaduman
Dilek Karaduman
4 ay önce
Reply to  Rıdvan salim

anladım çok teşekkürler

Close
Menu