Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Burs Başvuruları

Toplum Gönüllüleri Vakfı olarak; eğitim hayatında başarılı, sosyal yönü ve gönüllülük potansiyeli güçlü üniversiteli gençlerin maddi sıkıntı yaşamadan eğitim hayatına devam etmesine destek oluyoruz. Bursiyerlerin burs aldıkları süre boyunca TOG bünyesinde yer alan Gönüllü faaliyetlere katılmaları için teşvik ediyoruz.
TOG Bursları’ndan yararlanan üniversiteli gençler; ayda en az 16 saat proje ve etkinliklerde gönüllü çalışmalara katılıyor. Üniversite öğrencisi gençlerin bir yandan bilgiye, teknolojiye ve yeniliklere ulaşmalarına destek olurken bir yandan da yaşadıkları topluma fayda sağlayacak sosyal sorumluluk projelerinde yer almalarını sağlıyoruz.
TOG Gençlik Bursları, burs yönetmeliği çerçevesinde lisan öğrenimleri boyunca devam etmektedir. Bursiyerlerin dönem boyunca akademik başarı ve gönüllülük faaliyetleri kontrol edilir ve bu doğrultuda burs desteği ön lisans/ lisans öğrenim süresince devam ettirilir. Akademik başarı ve gönüllülük kriteri uygun olmadığı takdirde öğrencilerin burs devam durumu değerlendirilir.

Burs programlarımız TC vatandaşı ve Türkiye’deki üniversitelerin ön lisans ya da lisans düzeyinde öğrenim gören gençlere yöneliktir. Üniversiteli gençlerin eğitim-öğretim hayatına destek olma amacıyla verilen ve gönüllülük kriteri olan karşılıksız burslardır.

TOG Gençlik Bursu yeni sınıf burslarına herhangi bir bölüm fark etmeksizin üniversite 1. sınıf ve hazırlık sınıfı öğrencileri, ara sınıf burslarına ise 2. sınıf ve üzeri 18-24 yaş aralığındaki üniversiteli gençler başvuru yapabilir. Vakıf üniversitelerinde okuyan öğrencilerin %100 tam burslu olması gerekmektedir.

Toplum Gönüllüleri Vakfı, burs başvurularını değerlendirirken; İhtiyaç durumu, Gönüllülük durumu, Akademik başarı ve Sosyal beceri kriterleri göz önüne alınarak başvuru yapılan form aracılığıyla sistem tarafından otomatik olarak puanlandırılır ve bir sıralama oluşturulur. Bu puanlamaya göre yeterli adaylar mülakata çağrılır. Komite üyelerinin gerçekleştirdiği mülakatlar sonucunda bursiyerler başvuru kriterlerine göre belirlenir.

TOG Bursları geri ödemesiz olarak verilir.

TOG Gençlik Burslarının devamlılığı için 2 temel koşul bulunmaktadır. TOG bünyesi altında ayda 16 saat olacak şekilde gönüllü faaliyetlere katılmak ve 4’lük sistemde not ortalamanızın 2’nin altına düşmemesi gerekmektedir.

Burslarla ilgili herhangi bir sorunuz olduğu takdirde burs@tog.org.tr adresine ulaşabilirsiniz.

Toplum Gönüllüleri Vakfı Gençlik Bursu Başvuruları Başladı! 15 Eylül’e kadar burs başvurularınızı yapabilirsiniz.

Gençlik Bursu Yeni Sınıf Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Gençlik Bursu Ara Sınıf Başvuru Formu İçin Tıklayınız

guest
2 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gizli Veri
Gizli Veri
2 yıl önce

Ne saçma bir sözleşme imzalatıyor. Size ne benim , etnik kökenimden, siyasi düşüncemden, felsefi düşüncemden, dinimden,sağlığımdan cinsel hayatımdan!

şule şahin
şule şahin
4 yıl önce

tıp ve diş hekimliği okuyan öğrencilere neden burs verilmiyor?

Close
Menu