Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Burs Başvuruları

toplum-gonulluleri-vakfi-tog-logo

Lütfen başvuru formunu doldurmaya başlamadan önce aşağıdaki bilgileri dikkatli bir şekilde okuyunuz ve başvuru formuna eklenmesi gereken belgeleri önceden hazırlayınız.
Bu link üzerinden Gençlik Bursları ve Öğretmen Çocuğu Bursları’na başvuru yapabilirsiniz. Burs başvurularında herhangi bir bölüm kriteri bulunmamaktadır. Burs başvuruları sadece online olarak alınacaktır. Burs başvuruları 2 Eylül – 2 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.NOT: Yeni sınıflardan ikamet adresi henüz belli olmayanlar kalabilecekleri olası semt adını yazabilirler. Nerede kalıyorsunuz sorusuna da olası kalacağınız yeri işaretleyebilirsiniz (Örneğin devlet yurduna başvuracaksınız devlet yurdunu, direkt özel yurda başvuracaksanız özel yurdu).

BURS PROGRAMLARI

Gençlik Bursları:

Bu burs fonuna Türkiye’deki üniversitelerin lisans/önlisans seviyelerinde öğrenim gören öğrencileri başvuru yapabilir. Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler, dikey geçiş yapanlar ve hazırlığı bitirip 1.sınıfa başlayacak öğrenciler “yeni sınıf” kapsamındadır. 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf ve üzeri sınıfları okuyacak öğrenciler “ara sınıf” kapsamındadır. Yeni ve ara sınıflar için iki ayrı form vardır.  Yeni sınıf ya da ara sınıf olma durumunuza göre Gençlik Ara Sınıf ya da Gençlik Yeni Sınıf burslarına başvuru yapabilirsiniz.

Öğretmen Çocuğu Bursları:

Bu bursa anne ya da babası (veya ikisi de) öğretmen olan Türkiye’deki üniversitelerin lisans/önlisans seviyelerinde öğrenim gören öğrencileri başvuru yapabilir. Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler, dikey geçiş yapanlar ve hazırlığı bitirip 1.sınıfa başlayacak öğrenciler “yeni sınıf” kapsamındadır. 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf ve üzeri sınıfları okuyacak öğrenciler “ara sınıf” kapsamındadır. Yeni ve ara sınıflar için iki ayrı form vardır.  Yeni sınıf ya da ara sınıf olma durumunuza göre Gençlik Ara Sınıf ya da Gençlik Yeni Sınıf burslarına başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru formunu doldururken anne/baba meslek sorularında anne/babanızın öğretmen olduğunu lütfen belirtiniz. Başvuru formunda eklenmesi gereken belgeler kısmında anne veya babanızın (ya da her ikisinin) öğretmen olduğunu gösterir belgeyi eklemeyi unutmayınız. Aksi takdirde bu burs fonuna yaptığınız başvuru geçersiz sayılacaktır.

Forma eklemeniz gereken dökümanlar: 

  • Ara Sınıflar için: 2018 – 2019 yıl sonu transkripti (e-devletten veya okul sisteminden alınabilir)
  • Yeni Sınıflar için: ÖSYM Sonuç belgesi (e-devletten veya ÖSYM sayfasından alınabilir)
  • Tüm Başvuranlar için: Tüm aile fertlerinin gösterildiği Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( e-devletten alınabilir)
  • Tüm Başvuranlar için: Anne ve babanın gelir durumunu gösteren belgeler ( İşyerinden onaylı maaş bordrosu, emekliler için emekli aylığını gösterir emekli cüzdanı fotokopisi veya aylığı gösterir hesap ekstresi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise SGK Müdürlüğü’nden gelirsizlik belgesi ve e-devletten gelir gösterir belge alınabilir)
  • Öğretmen Çocuğu Bursu’na Başvuracaklar için: Anne/babanın öğretmen olduğunu gösterir belge (İlgili kurumdan alınabilir)

Bu belgelerin tamamını başvuru esnasında online olarak forma eklemeniz gerekmektedir. Eklenmemesi durumunda başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Formu lütfen kendiniz doldurunuz. Başvuru sonucunuzu kimlik numarası ile sorgulayacağınız için forma yazdığınız TC kimlik numarasının doğru olduğundan emin olunuz.

Forma yazmış olduğunuz bilgilerin (Üniversite başarı sırası, aile geliri, gönüllülük ile ilgili sorular vb.) doğruluğu ile ilgili bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde başvurunuz iptal edilecektir. Lütfen yazdığınız bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.

Formda yazılan tüm alanların doldurulması zorunludur. Formu doldururken teknik bir sorun yaşarsanız burs@tog.org.tr adresinden bize ulaşıp destek alabilirsiniz.

Burslarla ilgili temel bilgilere linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Daha detay sorularınız varsa, telefon ile ileteceğiniz soruları e-posta adresine yazarak sormanız, çalışmalarımızın aksamadan devam edebilmesi için önemlidir. burs@tog.org.tr adresine sorularınızı iletebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

İşte TOG Bursları:

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Gençlik Bursu

TOG Öğretmen Çocuğu Bursu

TOG Kardelenler Bursu

guest
2 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
şule şahin
şule şahin
1 yıl önce

tıp ve diş hekimliği okuyan öğrencilere neden burs verilmiyor?

oktay şanlı
oktay şanlı
6 yıl önce

bursa ihtiyacım var.

Close
Menu
Close