TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) Başvuruları

2247 – C Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR)

Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) Başvurularının Değerlendirmeleri Tamamlandı!

TÜBİTAK tarafından COVID-19’un teşhis ve tedavisine yönelik projelerde görev alacak araştırmacılara teşvik ve destek amacıyla başlatılan Stajyer Araştırmacı Burs Programı’na (STAR) 12 günde 70 farklı projeyle 340 öğrenci ve araştırmacı başvurdu.

Koronovirüs’e karşı mücadeleye yönelik kamu destekli Ar-Ge projelerinde çalışmak isteyen öğrenci ve araştırmacılarımızın kısa sürede yoğun ilgi gösterdiği Programa başvurular 8 Nisan’da başlayıp 20 Nisan tarihinde sona erdi.

COVID-19 ile mücadele kapsamında, dezenfektanlar, koruyucu kıyafetler, tanı kitleri, yoğun bakım ünitelerinde kullanılan cihazlar, ortam koşullarının iyileştirilmesine yönelik ekipmanlar, ilaç, aşı, salgının doğrudan veya dolaylı sonuçlarına etki edebilecek bilişim uygulamaları konularında çalışmalar yapan projelerde görev almak üzere programa başvuran öğrencilerin değerlendirme süreçleri tamamlandı.

Koronovirüs’e karşı mücadeleye yönelik Ar-Ge projelerinde çalışmak isteyen 340 gencimizden 118’i lisans, 85’i yüksek lisans,70’i doktora öğrencisi ve 27’si doktora sonrası araştırmacı olmak üzere toplamda 300’ü yani yaklaşık yüzde 88’i desteğe hak kazanmıştır.

COVID-19 ile mücadelede yer almak isteyen tüm başvuru sahiplerimize tekrar teşekkür ediyoruz.

Desteğe hak kazanan araştırmacı listesi için tıklayınız.

Desteğe hak kazanan öğrencilerin/araştırmacıların doldurmaları gereken bursiyerlik taahhütnamesi için tıklayınız. 

İmzalanan taahhütname bidebcovid19@tubitak.gov.tr adresine ve posta/kargo ile BİDEB’e iletilmelidir.

2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) kapsamında, yeni tip koronavirüsün (COVID-19) teşhis ve tedavisine yönelik araştırma projelerinde görev alan/alacak Türkiye’de lisans, tezli yüksek lisans ve doktora öğrenimi gören öğrenciler ile doktora sonrası araştırmacılar desteklenecektir. Ayrıca program kapsamında desteklenen öğrencilerimizin bu çalışmalarının üniversitelerinde zorunlu staj olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceği ilgili üniversitelere bağlıdır.

Stajyer Araştırmacı  Burs Programı (STAR) Çağrı Duyurusu için tıklayınız.

Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) Başvuru veAraştırma Öneri Formu için tıklayınız.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Close
Menu