Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Burs Başvurusu

TÜRGEV bursu vakfın yurtlarında kalan ihtiyaç sahibi kız öğrencilere verilmektedir. Vakfa burs başvurusu online yurt başvurusu yaparken başvuru formunda burs talebi seçeneği işaretlenerek yapılabilir.

2019-2020 döneminde burs başvurusu 7 Ağustos 2019 ile 16 Ağustos 2019 tarihleri arasında alınacak.

İletişim Bilgileri:

İslambey Halitpaşa Caddesi No:11 Eyüp İstanbul
Telefon: 0 212 532 19 96
E-posta: bilgi@turgev.org

1996 yılında kurulan TÜRGEV gençlik ve eğitime hizmet vakfı bursları başvuruları Eylül ayında yurt başvurusu ile birlikte yapılır. Burs sonuçları ekim ayında başvuran öğrencilere bildirilir.

Burs çeşitleri

1) İhtiyaç Bursu: Maddi sorunlar sebebiyle eğitimini sürdürmekte zorluk çeken öğrencilerimiz tüm başvuru yapan adaylarla birlikte sistem tarafından değerlendirildikten sonra tam ya da kısmi barınma bursu imkanından faydalanabiliyor. Yurtlarımızda ücretsiz ya da düşük bir ücret ödeyerek misafir olabiliyorlar.

2) Hafızlık Bursu: diyanet işleri başkanlığı tarafından verilen hafızlık icazet belgesine sahip öğrencilerimiz, burs başvurusunda bulunarak, normal öğrenim süreleri boyunca, herhangi bir ara değerlendirmeye tabi tutulmadan yurtlarımızda ücretsiz barınma imkanından faydalanabiliyorlar.

3) Başarı Bursları: yükseköğretim kurumları sınavı sonucuna göre dil puan türü hariç diğer puan türlerinde dereceye giren öğrencilerimize, tam barınma bursu ve her eğitim-öğretim yılı 8 ay geçerli olmak üzere ek nakdi burs imkanı sunuyoruz. Bu kriter yanında lise ve üniversiteye giriş sınavı, lise/üniversite not ortalaması, yabancı dil, bilişim, spor, kültür sanat, araştırma vb. Alanlarda beceri ve başarıları bulunan öğrencilerimiz de burs imkanlarından faydalanabiliyor. Belirtilen kriterlerin objektif ve şeffaf bir sistem tarafından değerlendirilmesi sonucu genel başarı sıralamasında,TÜRGEV burs kontenjanı içerisinde kalan öğrencilerimiz, tam ya da kısmi barınma bursu imkanından faydalanabiliyor; yurtlarımızda ücretsiz ya da düşük bir ücret ödeyerek misafir olabiliyorlar.

4) Pusula Bursları: pusula burslarımız; vakfımız içerisinde platform çalışmalarına dahil olarak toplum yararına proje üreten, proje yürüten; kültür sanat, sosyal bilimler, mühendislik vb. Alanlarda özel yeteneği tespit edilen öğrencilerimize yönelik özel burs türümüzdür.

guest
1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adem
Adem
1 yıl önce

İki saat ugrastim vallahi turgeve burs basvurusu yapacak bir link bulamadim nasil bir site yapmissiniz anlamdim

Close
Menu
Close