Türkiye Hemofili Derneği Burs Başvurusu Başladı!

2020 – 2021 Eğitim Öğretim Yılı Türkiye Hemofili Derneği Yüksek Öğrenim Bursu için başvurular, 9 Eylül – 9 Ekim 2020 tarihleri arasında alınacaktır. Geçtiğimiz yıllarda burs alan öğrencilerin de önümüzdeki eğitim yılında burs almaya devam edebilmeleri için başvurularını yenilemeleri gerekmektedir.

Burs başvurusu 2 adımdan oluşmaktadır:

1. Dernek merkezimizi ziyaret ederek veya online olarak burs başvuru formunun (http://goo.gl/forms/hI0xEkyHbe) doldurulması,

2. İstenen evrakların dernek merkezine elden veya posta yolu ile iletilmesi.

ÖNEMLİ NOT: Evrakların ilan edilen zamanlar içerisinde dernek merkezine ulaştırılmaması durumunda başvurunuzun geçersiz sayılacağını önemle hatırlatmak isteriz!

İstenen Evraklar:
• Arkalı Önlü Kimlik Fotokopisi
• Öğrenci Belgesi (e-devlet üzerinden alınan barkodlu belgeler geçerlidir)
• Hemofili Sağlık Kurulu Raporu (e-Rapor örneğini e-devlet kapısından, e-nabız portalından, takip edildiğiniz poliklinik sekreterinden veya herhangi bir eczaneden/eczacılar odasından ücretsiz olarak talep edebilirsiniz.)
• Transkript (Yeni kayıt olan hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri için öğrenci belgesi yeterlidir.)

SSS:

Burslardan;
• Türkiye genelindeki tüm üniversitelerin 2 yıllık önlisans ve 4+ yıllık lisans programlarında okuyan,
• Hemofili, von Willebrand hastası ya da Faktör V, Faktör VII, Faktör X, Faktör XI eksikliği olan ve bu durumu resmi kurumlarca verilen rapor ile belgeleyebilen,
• Türkiye Hemofili Derneği üyesi olan öğrenciler faydalanabilir. (18 yaşın altındaki öğrencilerin, aile bireylerinden birinin üyeliğinde alt üye olarak bulunması yeterlidir.)
• Burslara başvuracak öğrencilerin aşağıdaki bağlantıda yer alan TRHD Burs Yönetmeliğini dikkatlice okumaları önemle rica olunur.

Son Başvuru Tarihi: 9 Ekim 2020

Başvuru Formu:http://goo.gl/forms/hI0xEkyHbe​

Burs Yönetmeliği:
http://www.turkhemoder.org/sayfa/13/burs-yonetmeligi

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Close
Menu