Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı (Yaşar Holding) Bursu

yasar-egitim-kultur-vakfi

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın önde gelen amacı Türkiye’nin en önemli kaynağı olan gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmaktır. Bu kapsamda üniversitelerde yüksek lisans, lisans, yüksekokul, meslek yüksekokulu, anadolu meslek, teknik ve endüstri meslek liselerinde okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, Vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir. Bugüne kadar 6000’e yakın öğrencinin eğitimine katkıda bulunulmuştur.

Bursiyerler başarı durum belgelerinin Vakfa ulaştırılmasından sorumludur. Başarı durumu belgelerinizin (transkript, bir üst sınıfa kaydolunduğunu gösteren öğrenci belgesi, disiplin belgesi ve burs almadığınıza dair belge) aslının en geç eylül ayı sonuna kadar Vakfımıza APS veya kargo ile gönderilmesi gerekmektedir.

Belgeleri Eylül ayı sonuna kadar teslim alınan ve başarı koşullarımızı sağlayan bursiyerlerimizin bursları Ekim ayından itibaren yatırılmaya başlanacaktır.

YÜKSEK ÖĞRENİM BURSLARI

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, üniversitelerde yüksek lisans, lisans, yüksekokul ve meslek yüksekokulunda (Üniversitelerin, İşletme, İşletme Mühendisliği, Turizm İşletmeciliği, İktisat, Kimya Lisans, Kimya Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Veterinerlik, Su Ürünleri bölümleri) okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, Vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği kapsamında tamamen karşılıksız burs verilmektedir.

Devamı için tıklayınız

ANADOLU MESLEK, TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ BURSLARI

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Anadolu Meslek, Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinde okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, Vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir.

Devamı için tıklayınız.

 

guest
1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fatih
fatih
6 yıl önce

2 muteber kişiden referans mektubu isteniyor , muteber kişiden kasıt nedir. yada muteber kişi olabilmenin kıstasları

Close
Menu