Yücel Kültür Vakfı Yetenek (Sanat ve Spor) Bursları

Yetenek (Sanat ve Spor) Bursları, 28 yaşına kadar her katılımcıya açıktır. Bu burs, ferdi bir burs tipi olup kültür, sanat, spor alanlarında başarılı ve imkanı kısıtlı gençlerin yürüttüğü çalışma ya da projelere yapılan tek seferlik maddi destektir. Yönetim Kurulu, başvuru yapan kişinin talep ettiği destek miktarının tamamını, bir kısmını, talep edilenden fazlasını karşılama veya sağlanan desteğin süresini uzatma takdir hakkına sahiptir. 

Destek isteyen kişinin sanat veya spor alanında katılmak istediği bir program, yarışma, bastırmak istediği bir kitap, açmak istediği bir sergi gibi her türlü faaliyeti üstün yetenek kapsamında desteklenebilir. Yetenek (Sanat ve Spor) Bursu’nun birincil kriteri destek istenilen çalışma veya projenin özgün olması ve başvuru yapan kişinin üstün başarılı olmasıdır.

Kimler Bursiyer Olabilir? Nasıl Başvurulur?

Yetenek Bursları’na başvuru için herhangi bir başvuru tarihi yoktur. Kişi dilediği zaman başvurusunu yapabilir.

İlk olarak bursverenler.org sitesi üzerinden “Burs Arıyorum”u tıklayarak üyelik oluşturulur. Kişi formda yer alan alanları (resim, evrak vb.) eksiksiz doldurmalıdır. Sonrasında başvuru yapmak isteyen kişi başvurma nedenini, başarısını ve talebini içeren bir dilekçe kaleme almalıdır. Dilekçesine üstün başarılı olduğunu gösteren ödül, sertifika, madalya, transkript, referans mektubu, video, portfolyo, akademik eserler gibi mataryalleri de eklemelidir. Ayrıca destek istenen faaliyetin ayrıntılı açıklamasını da ekleyerek info@yucelkulturvakfi.orgadresine e-posta ile göndermelidir.

Başvuru önce burs komitesince incelenir, ardından uygun görülürse burs başvurusu başvuruyu takip eden ilk Yönetim Kurulu toplantısında görüşülür.

Başvuru için öğrenci olma şartı aranmaz, yalnızca başvuru yapan kişinin 28 yaşını geçmemiş olması gerekir.

Başvurular www.bursverenler.org web sitesi üzerinden online olarak kabul edilir. Sadece e-posta olarak gelen başvurular dikkate alınmaz.

Bursa Hak Kazanan Kişinin Sorumlulukları Nelerdir?

Bursiyer, destek aldığı proje için öngördüğü takvime uymalı ve verilen desteği taahhüt ettiği zaman aralığında kullanmalıdır.

Vakfımızdan destek alan kişiler aynı zamanda çalışma alanları konusunda gençlere örnek olmayı, onlara yardım etmeyi, deneyimlerini paylaşmayı manevi bir yükümlülük olarak kabul ederler.