Hayat Sende Derneği Burs Programı Başvurusu

Hayat Sende Derneği, devlet korumasında yetişmiş bir grup idealist genç tarafından 2007 yılında Ankara’da kuruldu.

Hedef kitlesi, devlet koruması altındaki çocuk ve gençler ile kurum bakımından çıkanlar olan derneğin temel stratejileri şöyledir:

 • Koruma altındaki çocuk ve gençlerin, hayata eşit ve güçlü adımlarla atılmaları için insan kaynağı kalitelerini artırıcı çalışmalarda bulunmak,
 • Bu çocuk ve gençlere ilişkin medya ve toplumdaki olumsuz ayrımcı söylemle mücadele etmek,
 • Lobicilik ve savunuculuk faaliyetleriyle bu çocuk ve gençlerin haklarını savunmak.

Bu bağlamda Hayat Sende Derneği destekçileri tarafından koruma altında yetişen çocuk ve gençler ile korumadan ayrılan gençlere burslar vermektedir.

Hayat Sende Derneği koruma altındaki çocuk ve gençler için iki çeşit burslama yöntemi kullanmaktadır.

 • Standart Burs verildiği dönem içerisinde dönem başlarında(2 defa)yatırılacaktır.
 • Stratejik Burs yıl içerisinde tek seferlik sağlanacaktır.
 1. Standart Burs her akademik yıl için Eylül-Mayıs ayları arasındaki 9 aylık süre boyunca verilir. Stratejik Burs da ise her akademik yıl içerisinde Ocak ayında başvuru alınır ve tek seferlik burs desteği verilir. Gönüllü Teşvik Bursunun miktar ve süresi Yönetim Kurulu tarafından belirlenir.
 2. Stratejik Burs sportif, kültürel ve sanatsal çalışmalar amacıyla alınan burs olarak alınacak olup tek seferliktir. Başvuru bursiyerin ihtiyacı dahilinde belirlenecek, burs miktarı yönetim kurulu tarafından kararlaştırılacaktır. Bu burs çeşidi nakit olarak bursiyere verilmeyecek olup, ihtiyacı olan ödeme doğrudan hizmet veya mal temini yapılan ilgili yere yapılacaktır.
 3. Standart Burs, çocuk ve gençlere banka hesap bilgileri alındıktan sonra iki dönem başında dönemlik olarak yatırılır. Stratejik Burs ise her yıl Mart ayında tek seferlik olarak yatırılır.
 4. Burs miktarı, Hayat Sende Gençlik Akademisi Yönetim Kurulu tarafından her yılın bütçesi hazırlanırken ortaklaşa kararlaştırılacaktır. Destekçilerin mali yardımlarına göre Bursiyer sayısı yine Yönetim Kurulu kararı ile artırılabilecektir.UYARI:
  *Devlet koruması altında kalmamış olan kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
  **Eklenecek belgelerin eksik olması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

  Son Başvuru Tarihi: 30 Eylül 2019 
  Burs başvurularının Ön Değerlendirilmesi: 20 Ekim 2019
  Mülakat: 20 Ekim – 15 Kasım 2019

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Close
Menu