M. İhsan Arslan Vakfı MİA Burs Başvurusu

Her yıl olduğu gibi MİA VAKFI başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan Lisans öğrencilerine 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılında da karşılıksız burs verecektir.

Burs başvurularımız 15 Eylül 2023 tarihine kadar kabul edilecek olup Burs Başvuru Formu www.ihsanarslanvakfi.org adresimizden temin edilecektir. Başvuru yapacak öğrenciler Burs Başvuru Formunu, istenen belgelerle birlikte vakıf adresimize posta yoluyla gönderebilirler. Belirtilen süre içerisinde vakfımıza eksiksiz ve doğru bilgilerle yapılan başvurular Vakıf Yönetim Kurulumuz tarafından değerlendirilecektir. 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılında burs verilecek öğrenciler bu süreçte Yönetim Kurulumuzca belirlenip internet sitemizde duyurulacaktır.

Yeni Burs Başvurusu İçin Gerekli Belgeler:

 1. Burs Başvuru Formu(Başvuru Formu sitemizden indirilecek, bilgisayar ortamında doldurulup çıktısı alınacak ve resim yapıştırılarak istenen diğer belgelerle birlikte vakfımıza  posta yoluyla veya elden teslim edilecektir.)
 2. Nüfus cüzdan fotokopisi
 3. Nüfus kayıt örneği
 4. Öğrenci belgesi
 5. Transkript (Hazırlık ve 1.sınıf öğrencileri hariç)
 6. Aile gelir durumunu gösteren belgeler
 7. Türkiye İş Bankası hesap numarası
 8. Adli sicil kaydı

Burs Yenileme:

Vakfımızdan geçmiş dönemde (20222023 Eğitim ve Öğretim yılında) burs alan öğrencilerin tekrar burs alabilmeleri için alttan derslerinin olmadığına dair
1-TRANSKRİPT
2-
ÖĞRENCİ BELGESİ
3-ADLİ SİCİL KAYDI BELGESİ
ile birlikte belirtilen süre içerisinde vakfımıza posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir. Aksi takdirde 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılında burs verilmeyecektir.

MİA VAKFI Bursları:

Burslarımız 2023 – 2024 eğitim ve öğretim dönemi boyunca verilir.

Önemli Uyarılar:

 • Eklenecek belgelerin eksik olması, imzalanmaması, başvuru formuna fotoğraf yapıştırılmaması, başvuru formunun yanlış doldurulması veya hatalı beyanda bulunulması, soruların boş bırakılması, sorulara net ve açık bir dille cevap verilmemesi elenme nedeni sayılacaktır.
 • Bursiyerlerimizle yazışmalar ve vakfımızla ilgili duyurular öncelikle e-posta adresinden yapılacağından başvurularda e-posta adresinin verilmesi zorunludur.
 • 2022-2023 Öğretim Yılında (geçen yıl) Vakfımızdan burs almaya hak kazanan öğrencilerimizden alttan dersi olan veya zayıfı olanların bursu kesilecektir.

 

MİA VAKFI bursunun amacı başarılı öğrencilere karşılıksız burs vererek, onların eğitim ve öğrenimlerini başarı ile tamamlamalarına yardımcı olmaktır. 1995 yılında kurulan Vakfı’mız bugüne kadar yardıma muhtaç binlerce öğrenciye burs vermiş olup, bundan sonra da vermeye devam edecektir.

Tüm öğrencilerimize 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılında başarılar dileriz.

1 Comments

 • referans hakkında bilgilendirin lütfen

Comments are closed.