Malatya Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Sevgili Gençler,

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Burs Başvurularına ilişkin süreç Burs Başvuru Takvimi sayfamızda, gerekli belgeler de Burs Evrakları sayfasında açıklanmıştır.

Türkiye genelinde öğrenim gören/görecek olan öğrencilerin tümü; 2022-23 yılı burs başvurularını 12/09/2022-30/09/2022 tarihleri arasında internet sitemiz üzerinde çalışacak Burs Başvurusu sayfaları üzerinden çevirimiçi yapacaklardır.

Aktif bursiyerler, başvurularını girip, onayladıktan sonra, dijital olarak kendilerinden istenen belgelerini de yükleyebileceklerdir. Sisteme son giriş tarihi 30/09/2022 dir.

Aday bursiyerlerin başvuruları 2 aşamada tamamlanacaktır. 12/09/2022-30/09/2022 tarihleri arasında sistem üzerinden başvuru formlarını tamamlamaları ve onaylamaları gerekmektedir. Onayladıkları başvurular tarafımızca değerlendirilerek ÖN ELEME yapılacak ve bu aşamayı geçenlerin kayıtlı e-posta adreslerine  ya da telefonlarına 07/10/2022 tarihine kadar bildirim yapılacaktır.

Ön elemenin geçildiği bildirimi yapılmış olması, bursa hak kazanıldığı anlamına gelmez!

Ön Elemeyi geçen bursiyerlerin başvuru sayfalarında  BELGE YÜKLEME tuşları aktif hale gelir. Burs Başvuru Belgeleri bölümünde listelenen , e-devletten alacağınız barkodlu belgelerinizi bilgisayarınıza indirerek, 14.10.2022 tarihine kadar başvuru formunuza .pdf formatında yüklemeniz gerekmektedir. (telefonla alınmış görüntü veya .jpg denemeyiniz)

Kesin Liste için seçimler, istenen zaman aralığında ve istenilen belgeleri eksiksiz yükleyenler arasından yapılacaktır.

Sonuçların ilan tarihi 21.10.2022 olarak planlanmış olup, kazananlar arasında isminizin olması durumunda Belgelerinizin Asıllarını bağlı olduğunuz Merkez(İstanbul), Ankara ve Malatya şubelerine ulaştırmanız gerekmektedir.

28.10.2022 tarihinine kadar belgelerini teslim etmeyen ve/veya başvurusu sırasındaki beyanları ile çelişkili belge sunanlar bursiyerlik haklarını kaybederler.

1.    Burs Kimlere Verilir?
MEV Bursu, başta Malatya olmak üzere tüm ülke genelinde Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, Malatya Eğitim Vakfı tarafından belirlenen en az taban puanı alarak üniversitelere yerleştirilmiş, malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olan ve başarılı öğrencilere verilir.
2.    Burs Verilmeyenler
İlk ve orta öğretim öğrencilerine, lisansüstü (yüksek lisans, doktora, sanatta yeterlilik vb.) öğrencilerine ve yurt dışında eğitim gören öğrencilere, açık öğretim öğrencilerine, öğrenim gördüğü sürede yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin cezası alan öğrencilere ve başka bir kamu veya özel kurumdan burs alan (Kredi ve Yurtlar Kurumunda alınan öğrenim kredisi alınması mümkündür) burs verilmemektedir.
3.    Burs Başvuru Tarihleri
İnternet sitemizde farklı bir tarih ilan edilmediği durumda burs için başvuru tarihi 01-30 Eylül’dür.  Burs sonuçları, en geç Kasım ayı içerisinde web sayfamızdan duyurulmaktadır.

2022-23 Başvuruları 12/09-30/09 tarihleri arasında yapılacaktır.
4.    Burs Süresi
Burslarımız kural olarak bir eğitim ve öğretim yılı için geçerlidir.
Bir öğretim yılı için 8 ay burs ücreti ödenmektedir. Burs kazananlara Ekim ayı itibariyle geçerli olacak şekilde en geç aralık ayında ilk ödeme yapılır, sonraki aylarda ise aylık olarak ödenmeye devam edilir. Burslar, Ekim-Mayıs ayları arası (8 ay) ödenmektedir.
Öğrenimine başarıyla devam eden öğrencilerin burslarının, burs almaya başladıkları tarihten başlayarak yukarıda yer alan Burs Verilmeyenler açıklamasındaki şartlar dışında, (başvurularını gerekli belgelerle yenilemeleri şartı ile )kayıtlı oldukları öğretim programındaki normal öğrenim süresi dahilinde devam etmesine özen gösterilir.
Hazırlık sınıfı içeren üniversitelerdeki lisans öğrencilerine, hazırlık sınıfı için azami bir ders yılı için burs ödenir.
5.    Burs Geri Ödemesi
Malatya Eğitim Vakfı bursları karşılıksızdır, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez.
Ancak öğrenimini tamamlayan her MEV bursiyeri mezun olduktan sonra, imkânı olduğu taktirde ve imkanları dahilinde en az bir Türk gencine MEV aracılığı ile burs vermeyi, MEV’e maddi veya manevi katkıda bulunmayı, MEV tarafından yürütülen projelerde sosyal sorumluluk kapsamında gönüllü olarak yer almayı vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder.
6.    Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?
Türkiye genelinde öğrenim gören/görecek olan öğrencilerin tümü; 2022-23 yılı burs başvurularını 12/09/2022-30/09/2022 tarihleri arasında internet sitemiz üzerinden çevirimiçi yapacaklardır. Burs  Başvuru Takvimi sayfasında süreç ilan olunmuştur.

Aktif bursiyerler, başvurularını yaptıkları sırada dijital olarak belgelerini de yükleyebileceklerdir. Sisteme son giriş tarihi 30/09/2021 dir. Belgerin ASILLARINI en geç 07/10/2021 tarihinde bağlı oldukları şubeye (Merkez,Malatya,Ankara) elimizde olacak şekilde ulaştırmaları önemle hatırlatılır.

Aday bursiyerlerin başvuruları 2 aşamada tamamlanacaktır. 12/09/2022-30/09/2022 tarihleri arasında internet sitemiz üzerinden Başvuru Formlarını doldurmaları ve Onaylamaları gerekmektedir. Onayladıkları başvurular tarafımızca değerlendirilerek ÖN ELEME ye tabii tutulacak ve bu aşamayı geçenlerin kayıtlı e-posta adreslerine ya da telefonlarına 07/10/2022 tarihine kadar bildirim yapılacaktır.

Ön Elemeyi geçen bursiyerlere, 07/10/2022-14/10/2022 tarihleri arasında Başvurularının içerisinde BELGE YÜKLEME butonları aktif hale gelecektir. Sizlerden istenen BARKODLU e-DEVLET çıktılarını zamanında yükleyenler arasında yapılacak seçim sonucu Kesin Listenin 21/10/2022 tarihinde açıklanması planlanmıştır.

Burs almaya hak kazanan adayların BELGELERİNİN Asılları (ÇIKTILARINI) en geç 28/10/2022 tarihinde elimizde olacak şekilde şubelerimize ulaştırmaları gerekmektedir.
Tüm burs başvuruları, Vakfımız Merkez’inde MEV Yönetim Kurulu Burs Komitesi tarafından değerlendirilmektedir.

7.    Bursiyer Bilgilerini Kimler Görebilir?
Başvuru Formunda alınan izin doğrultusunda, bursiyer bilgileri burs verenlerle paylaşılabilir.
Malatya Eğitim Vakfı dışında kişi ve kurumlardan burs alan bursiyerlerin belirlenmesi için Malatya Eğitim Vakfı burs veren kişi ve kurumlarla işbirliği yapabilir, bursiyer bilgilerini paylaşabilir.
8.    Burs İptali, Cezai Takip
Vakıf Yönetimi tarafından istenen bilgi ve belgeleri zamanında iletmeyen, başarılı olamayan, sınıfını geçemeyen, disiplin cezası alan, öğrencilikle uyumlu olmayan siyasi faaliyette bulunan, okul ile ilişkisi biten veya başka bir kurumdan burs aldığı belirlenen öğrencilerin bursları kesilir.
Vakıf, Burs Başvuru belgesinde doğru bilgiler verdiğini teyit eden bursiyer hakkında farklı bilgilere ulaşılması durumunda, cezai dava hakkını saklı tutar.
Burslar ile ilgili sorularınıza web sitemizde cevap bulamadıysanız, Malatya Eğitim Vakfı’nın 0212 251 04 44 numaralı telefonunu arayarak burslarla ilgili bilgi alabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Close
Menu