Rumeli Eğitim Vakfı (REV) Burs Başvurusu

rumeli-egitim-vakfi-REV-burs

Rumeli Eğitim Vakfı Bursu için Eylül ayında Rumeli kökenli öğrencilerden başvuru alınmaktadır

Başvuru için istenilecek belgeler;

  • Öğrenci Belgesi
  • Ara sınıf öğrencileri için trans kript belgesi,
  • Nufuscüzdan’ı fotokopisi,
  • 2 Fotoğraf
  • Vakıfbank hesap numarası
  • Rumeli kökenli olduğuna dair belge (pasaport ikamet veya nufus kayıt örneği fotokopisi)
  • ÖSYM ya da TCS belgesinin fotokopisi

1993 yılından bu yana Rumeli Eğitim Vakfı olarak okumuş oldukları okullarda başarı gösteren fakat maddi imkansızlıklardan dolayı sıkıntı çeken ve maddi desteğe ihtiyacı olan Rumeli kökenli öğrencilerimize sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ederek aşağıda bahsi geçen kategorilerde burs imkanları sağlamaktan dolayı son derece mutluyuz.

Vermiş olduğumuz burs kategorileri
– Üstün Başarı Bursları
– Yüksek Öğrenim Bursları
– Yüksek Lisans Bursları
– Doktora Bursları

Başta Rumeli kökenli ve şehit ailelerinin orta dereceli okullardan mezun olup maddi yetersizliklerden dolayı üniversite veya yüksek okulllarda okuma olanağından mahrum kalan öğrencilerin her türlü eğitim, öğretim ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için burs vermekteyiz.

Okudukları okullarda parmakla gösterilecek şekilde başarılı olan Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmek, maddi ve manevi yönden de destek olmak amacı ile üstün başarı bursları vemekteyiz.

Burs Şartları
Rumeli Eğitim Vakfı 
burslarından sadece Rumeli kökenli ve şehit ailelerin çocukları faydalanabilir. Burs imkanlarından yararlanabilmeniz için herhangi bir resmi veya özel kuruluştan burs veya kredi almamanız gerekmektedir. Başka bir kurumdan burs aldığı tespit edilen öğrencinin Eğitim Bursu iptal edilir.

Adres: REV – Rumeli Eğitim Vakfı
Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No:4 D:1 Yeşilyurt- Bakırköy / İstanbul

 

guest
1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rev !!
Rev !!
4 yıl önce

Rumeli Eğitim Vakfı

Rumeli Eğitim Vakfı Dört Aydır Ödenmeyen Eğitim Bursum!

Rumeli Eğitim Vakfı’ndan 2015-2016 arasında eğitim bursu almaya hak kazanmış bulundum. Yaptığım araştırmalarda derneğin 9 ay süre ile kesintisiz burs verdiği bilgisine ulaştım ve başvurdum. Burs almaya kabul edildim fakat bursum 5 ay yattıktan sonra hiçbir sebep gösterilmeden oyalamalarla diğer aylarda geçiştirildi ve hala geçiştirilmeye devam ediyor. 4 aydan beri yatmıyor ve derneği aradığım zaman “bugün yatırıyoruz, yarın yatacak” gibi oyalamalarla 4 aydan beri oyalıyorlar. Buna bir çozüm bulunmasını talep ediyorum. Demek ki söz vermekle ve ya vaat vermekle bu işler olmuyormuş. Hele ki durum bir öğrencinin eğitimini tamamlaması için verilmesi gereken fakat verilmeyen bir burs ise.

Close
Menu
Close